Mikä näistä olisi varmin ja luotettavin ostos? Koneena joku nelosen ja vitosen väliltä, bensiini tottakai! Vuosimalli olisi -96->
Jospa saksaan lähtisi semmosta hakemaan.
Jospa saksaan lähtisi semmosta hakemaan.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Itse otin Grand Cherokeen Saksasta talvella ja tyytyväinen olen ollut. 4.0 kone ei ole mikään raketti, mutta kuluttajakyselyiden mukaan luotettavampi, mitä Jeepin V8 ja lisäksi vääntö on mahtava kutosessakin - ja vielä hyvin matalilla kierroksilla. Yks asia, johon kannattaa kiinnittää huoniota yli 100 tuhatta ajetuissa: tsekkaa ilmastoinnin toimivuus. Hajoavat näissä tyypillisesti ekan kerran satkun tuntumassa.
Jos haluat nelosen tai vitosen niin nämä merkit on sulle aivan vääriä. Itselläni on Explorer vuosimallia 00 kutosen 4 litran V koneella. Ainut vika kahden vuoden aikana on että tyhjäkäynti häviää joskus, vika on luultavasti jossain tunnistus anturassa ei olla vielä saatu selville missä. Muuten on toiminut kiitettävästi. Polttoaineen kulutus 11-15 litraa. Kun vedin autolla 2500 kg.venettä niin soppaa meni 18 litraa sadalla. Seuraava autoni onkin varmaan jompi kumpi Explorenin isoista veljistä.