ei sotkis arvoja esim 1.0 on 0.9999999349 jotain, tosi raivostuttavaa!!!
Onko MITÄÄN liukulukutyyppiä joka
5
385
Vastaukset
- Missä ongelma?
Mikä on ongelmasi? Ettet vain itse sotkisi niitä arvoja?
- Aika ero!
Suomi24: n tietokoneen atomikello on nyt, klo 12.10 tosi huonolla hapella!
- Ei aikaeroa
Aika ero! kirjoitti:
Suomi24: n tietokoneen atomikello on nyt, klo 12.10 tosi huonolla hapella!
No nytze rupes näyttään eilistä. Näin ne atomikellot synkronoituu!
- Ei ollut atomikello!
Ei aikaeroa kirjoitti:
No nytze rupes näyttään eilistä. Näin ne atomikellot synkronoituu!
Erään teorian mukaan Soneran proxy ei toiminut taaskaan. Kuinkahan moni esmes pörssimeklari on kaiken päivää lueskellut edustusjahdillaan mobiililaajakaistansa täydeltä eilisiä pörssilukuja koko tämänkin aamupäivän. Ei ole ihme, että taloudessa kaikki menee näillä yhteysmenetelmillä tehtyjen osto- ja myyntipäätösten vuoksi päin persettä!
- Köpelö
On ainakin fixed point:
http://en.wikipedia.org/wiki/Fixed-point_arithmetic
Myös voipi auttaa:
http://en.wikipedia.org/wiki/Arbitrary-precision_arithmetic
Rationaaliluvut on kanssa eräs mahdollisuus.
Kannattaa käyttää valmista kirjastoa, minkä noista sitten valitseekin. Löytynee haulla: rational number library, fixed point library tai Arbitrary-precision library.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 437447
Oletko keskustellut kaivatustasi muiden
Kanssa lähiaikoina? Jos, onko keskustelu ollut positiivista tai negatiivista? Vaikuttaako keskustelut mielipiteeseesi ka543713Ennen ei ollut persuja ja työttömyyttä, lääkäriinkin pääsi
Ennen oli kaikilla töitä Kauppiaille kelpasi kun saivat voittoa Yritystukia ei ollut Lääkäriin pääsi kaikki haluklaat Nu483573- 623328
Tulipalossa henkilövahinkoja, itsenäisyyspäivä alkoi huonosti, poliisi tiedottaa lisää
Savonlinna https://www.como.fi/uutiset/savonlinna-henkilovahinkoja-tulipalossa-poliisi-tiedottaa-lisaa/523140- 513024
Kyllä on Vasemmistoliitosta Koskelan johdolla tullut todellinen ääripuolue
se on niin tulipunainen kuin olla voi, ja selvästi haluaa jatkuvasti eripuraa, ja repiä kansaa kahtia. Siinä on jo vuod352835Antifasismi - mitä se on?
Se on äärivasemmistolaista anarkistista toimintaa joka käyttää fasisminvastaisuutta keppihevosena oikeuttaakseen toimint302484IL- KELA:n pääjohtaja, lääke- ja oikeustieteen tohtori Lasse Lehtonen sekavassa tilassa Brysselissä!
"Iltalehden tietojen mukaan Lehtosen käytös Brysselin lentokentällä on herättänyt huomiota, ja hänen olemuksensa on tulk1961925- 471551