Sovitaanko näin?

Että kukaan ei hakkaa ovilla toisten autoja esim. parkkipaikoilla, ja muutenkin kunnioitettaisiin toisten omaisuutta?

Samalla jätettäisi Suomalaisten perikateus pois toisten ajoneuvoja ja omaisuutta kohtaan, koska kaikilla meillä on ollut samat lähtökohdat elämään syntyessämme.
3422
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Ei sovita. Eikä meillä tosiaan ole samat lähtökohdat elämiimme.

Yritä ymmärtää, että me ollaan niin kateellisia toistemme autoille, että täytyy (suomalaisen ahtailla) parkkipaikoilla kolhia vierustoveria silläkin uhalla että omakin maalipinta rapistuu!

Äänestä
  • Suomi on köyhä maa!

    Äänestä

mä painan säälittä paskaks luusereitten velkavolvojen ja -pemareitten kyljet parkkipaikalla. ottakaa lisää velkaa ja korjatkaa simot!!!!

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Miete kirjoitti:

Että kukaan ei hakkaa ovilla toisten autoja esim. parkkipaikoilla, ja muutenkin kunnioitettaisiin toisten omaisuutta?

Samalla jätettäisi Suomalaisten perikateus pois toisten ajoneuvoja ja omaisuutta kohtaan, koska kaikilla meillä on ollut samat lähtökohdat elämään syntyessämme.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu