Olkapää vaivaa

Joo eli mikä mahtaa olla vikana, kun olkapää on helvetin kipeä. En pysty nostamaan sitä kun sattuu niin paljon. Kaikki alkoi siitä kun kaaduin pyörällä 40 km tuntivauhdissa.
10315
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Tai siis en pysty nostamaan kättä

Äänestä
  • mene lääkäriin kun kerran olkapää noin kipeä.sinulla voi olla jokin repeämä tai olkapää sijoiltaan...

    Äänestä

  • pahviaivo kirjoitti:

    mene lääkäriin kun kerran olkapää noin kipeä.sinulla voi olla jokin repeämä tai olkapää sijoiltaan...

    En voi kun vanhemmat ei oo paikalla ja tulevat huomenna. Ja lisättäköön, että paikoiltaan se ei ole koska kipu on siinä hauiksen kohdalla suunilleen.

    Äänestä

  • drfgdfydfhedfdhf kirjoitti:

    En voi kun vanhemmat ei oo paikalla ja tulevat huomenna. Ja lisättäköön, että paikoiltaan se ei ole koska kipu on siinä hauiksen kohdalla suunilleen.

    Ei pidä odotella turhaan, soita jollekin tuttavalle.

    Voi tulla ihan mitä vaan, kannattaa hoitaa ajoissa.

    Äänestä

  • Apua naapurilta kirjoitti:

    Ei pidä odotella turhaan, soita jollekin tuttavalle.

    Voi tulla ihan mitä vaan, kannattaa hoitaa ajoissa.

    Tai sairaanhoitajalle.

    Äänestä

olkapääsi on kipeä ja tod näk myös sattuu

Äänestä
  • Eilen illlalla lekurillä kävin, joku luu siitä oli murtnut. Nyt käsi kuukauden kantositeessä.

    Äänestä

  • tweasfsadfs<dfsdfsad kirjoitti:

    Eilen illlalla lekurillä kävin, joku luu siitä oli murtnut. Nyt käsi kuukauden kantositeessä.

    Hyvä että sait apua.
    Jatkossa riittää ehkä hiljaisempi vauhti?
    Kokemuksesta oppii.

    Tervehtymistä!

    Äänestä

mä oli kerran tutkimuksessa jossa oli tarkotus että mä menen semmosen vehkeen läpi.mulle sanottiin jotta kädet päälaelle ja kun mä yritin ei se kelvannut.tutkittava kohde oli niska ja kun mä ehdotin jotta kylkiä vasten niin lapussa luki että kädet päälaelle.sitten yks muija sano kahdelle muulle että tulkaas taivuttaan ton potilaan kädet pään päälle vaikka väkisin jotta saadaan se kuva.sillon palo pinna ja mä sanoin ettei ainakaan mun kättä murjota ja otin vaatteet.tämä tapahtu 80 luvun lopulla ja kai homma on vähän muuttunu

Äänestä

hei

Alkoin tuossa eilen työntämään mopoa käyntiin.(kun ei lähde näin kovilla pakkasilla normaalisti)
Työntäessäni (n.12km/h)alkoi oikeaan olkapäähän sattumaan kauheasti eikä auttanut muu kuin kotia hoiperella. Kotona todettiin ettei olkanivel ole mennyt sijoiltaan tai luita poikki. Joten olisiko kellään kokemusta, mikä muu olkapäässä voisi olla revähdys, venähdys vai jokin muu pahempi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Joosaegfsaegfsadg kirjoitti:

Joo eli mikä mahtaa olla vikana, kun olkapää on helvetin kipeä. En pysty nostamaan sitä kun sattuu niin paljon. Kaikki alkoi siitä kun kaaduin pyörällä 40 km tuntivauhdissa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu