Malmön ammuskeluista pidätys

Ruotsin poliisi on ottanut kiinni 38-vuotiaan miehen epäiltynä Malmön viimeaikaisista ammuskeluista. Häntä epäillään murhasta ja murhayrityksestä.

Jäiköhän oikea jannu nyt satimeen?

http://www.mtv3.fi/uutiset/ulkomaat.shtml/arkistot/ulkomaat/2010/11/1219783
13496
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

on ruotsin poliisin mukaan pääepäilty, mutta häntä ei ole tavoitettu ja nyt tuhannet "poliisit" etsivät häntä Tukholman ympäristöstä.
Onnea Ruotsin poliisille

Äänestä
  • Mikäs tämä pidätetty nyt oli?

    Äänestä

kuluttaa aikaansa eläkkeelle asti, tekemättä oikeasti mitään. Vähän samanlainen kuin halonen, thors, brax, vanhanen, katainen etc. Minä pidän noita turhana paskasakkina.

Äänestä

Harmin paikka, kaveri olisi saanut pelotella kaikki mamuelätit jättämään maan, ja palaamaan kotimaahansa!

Äänestä

Ei ole oikea mies, ei.

Äänestä

kyseistä ampujaa on hän nyt kuka lienee olisi pidetty sankarina joka taistelee maahantunkeutujia vastaan....

Äänestä

kannabiksella päänsä sekoittanut narkki, jumalankaltainen ateisti!

Äänestä

Harmi jos jäi kiinni! Tehtävää olisi vielä paljon!!!

Äänestä

Ruotsin jeparit nyt ottaa kiinni kenet tahansa jolla on laillisia aseita ja valkoinen nahka. Jo heterous on epäilyttävää. Aika kätsää jos ampumnen jatkuu pidätyksestä huolimatta. Tosiasiassa taitaa olla militanttimuslimien touhua koko projekti,,,,,,

Äänestä

lasertähtämin varustettuine kivääreineen. Mutta sitten havaitsivat tyypin olevan maahanmuuttajataustaisen, joten eihän se mitenkään voinut olla se oikea tyyppi.

Mutta aserekisteriä vilkaisten tärppäsi. Sieltä kun löytyi tyyppi, joka asui lähialueella ja jolla oli aselupa suorastaan kahdelle aseelle. Lisäksi havaittiin raskauttava detalji joka varmisti syyllisyyden: Vaalea iho ja syntyperäinen ruotsalaisuus.

Poliisi rynnäköi syyllisen asuntoon, ja kun syyllinen oli pidätetty, löysi mister komisario asunnossa taskustaan lisää raskauttavia todisteita: Paperilappuja joihin oli kirjoitettu: "Jag lika skjuta svarta människor".

Tapaus loppuunkäsitelty.

Äänestä

Suomalaismies on pidätetty ja Malmössa uskaltaa taas liikkua öiseen aikaan.
Vituttaa vaan että moinen loiseläjä ja pummi on haitannut mun elämääni ja työntekoani.
Sairaslomalainen kuulemma oli, eikä oikein osannut olla ihmisten kanssa. Eipä juuri yllättänyt

Äänestä

jukuhan on syyllisttettävä, muuten menee maine ja uskkottavuuss. hakataann ja piestään et saadaan pakolla tunnustuss.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


leewder kirjoitti:

Ruotsin poliisi on ottanut kiinni 38-vuotiaan miehen epäiltynä Malmön viimeaikaisista ammuskeluista. Häntä epäillään murhasta ja murhayrityksestä.

Jäiköhän oikea jannu nyt satimeen?

http://www.mtv3.fi/uutiset/ulkomaat.shtml/arkistot/ulkomaat/2010/11/1219783

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu