Yritin löytää tässä eräänä päivänä tuota Lahden kierrätyskeskus Patinaa, jonka osoitteeksi löysin tuon Jalkarannantie 20. En kuitenkaan tuossa osoitteessa käydessäni löytänyt muuta kuin jotain omakotitaloasutusta? Eli viisaammat ihmiset, kertokaa missä tämä kierrätysmyymälä sijaitsee ja minkä näköinen rakennus on? Onko parkkipaikkoja jne? :o Joko näössä on vikaa tai osoite on väärä. Kiitos jo etukäteen.
Kierrätyskeskus Patina Lahdessa
3
2256
Vastaukset
- Johannaaaaa
Toisessa cpäässä juurikin omakotitaloasutusta, toinen pää lahden keskustassa.Ja Patina sijaitsee siinä kun keskustasta lähdetään kohti sitä omakotitaloaluetta.Valkoinen rakennus, Ammattikoulun lähellä/vastapäätä..(ammattikoulu sellainen keltainen, niitä useampi rakennus.Kun siis keskustasta lähdet ajamaan kohti jalkarantaa, niin suunnilleen siinä kohtaa, kun Vesijärvi alkaa, käännyt oikealle, ja tämä eka rakennus.Autolle löytyy parkkitilaa.Vähän sekava sepustus, mutta toivottavasti siitä oli apua.
- joku vaan
Lahden Patinahan löytynee entisen Nelon leipomo/myymälän rakennuksesta, pikkuveskun päästä kun mennään lahdesta jalkarantaanpäin ennen Ravintola Lokkia.
Tuolla pitäisi löytää jos yhtään tuntee lahtea :) - Anonyymi
Se on nyt muuttanu sinne Katsastajankadulle, jos joku tähän eksyny ei sattumoisin viel tienny.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala
Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka1203028EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!
Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje351415- 1041279
Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena
Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas1621027Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana
Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta3661017Empaattisuus ja suoruus.
Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi133998- 60937
- 41747
Sä saat mut tuntemaan
Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne22723Tunnettujen vanhempien lapset, tv-sarja
Tunnettujen vanhempien lapset saa tv-sarjan. Juurihan yksi heistä oli MTV:ssä 6.5.26 kertomassa ettei halua julkisuutta112681