Israelin johto vaatii sotilaallista uhkaa Iranille. Pakotteet eivät enään tunnu riittävän. Mitä luulette että kuinka käy ? Kumpi aloittaa sodan hyökkäämällä ? Iran vai Israel ?
Israelin ja Iranin
Välit kiristymässä!!
9130
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
kehiin ja hävitää se maapallonkartalta pois.Niin siinä on muille muslimimaille varoitus merkki.
Että ei kannata liikaa uhoilla kerran nyt kokoajan uhkailevat terroristeilla ja sodalla.
Israelin nykyjohto huutaa kurkun käheeksi tyhjille korville kunnes ambulanssi hakee oireilevat pikkulapset hoitoon.Yleisöllä on parempaakin tekemistä omissa maissaan.
Israel olisi aloittanut jo sodan mutta ei kantti riitä,Iran taas ei mennyt eikä mene moiseen halpaan.Nyt sitä taas itketään että jotkut muut hoitaisi ongelman mikä ei muille kuulu,eli mikään ei ole muuttunut.
Ahtisaaren rauhanvälitys oli ilmeisesti täysin jonninjoutavaa,vai kävikö ne vaan kuuntelemassa "mitä tuleman pitää"?
isot rahat itselle.
Eihän Iran halua sotaa!
Koko maapallo oli tulessa me oltiin jossain talossa en tiedä presidentin tai jotain, rupesi tulemaan tulta, me juostiin karkuun, sanoin jollekin pojalle mene katsomaan mistä se tuli tulee, piilopaikasta turvallisesta, sieltäkin tuli tulta, sitten menin ruohikkoon, ja kompastiuin autotielle, autotiellä oli pyöräilijöitä, sieltäkin tuli tulta, sitten huomasin napin painoin punaista ei tapahtunut mitään, painoin vihreetä ja kaikki tulet meni pois ja kuuluin suhahdus, maapallo oli ollut oranssinen ja sitten maapallo tuli taas siniseksi, sitten mua hurrattiin kun laitoin kaikki tulet pois.
Juutalainen ja natsi Herman Göring sanoi Nurnbergin oikeudenkäynnissä:
"Tietenkään ihmiset eivät halua sotaa... Mutta loppujen lopuksihan valtion johtajat määrittelevät politiikan ja on aina yksinkertainen asia saada ihmiset mukaan, oli kyse sitten demokratiasta, fasistidiktatuurista, parlamentarismista, tai kommunistidiktatuurista.... Äänioikeus tai ei, ihmiset saadaan tarvittaessa aina johtajien taakse. Se on helppoa. Ainut mitä tarvitaan, on sanoa heille, että heidän kimppuunsa on hyökätty, syyttää pasifisteja epäisänmaallisuudesta ja että he asettavat maan vaaraan."
kuten kaikki muslimaat tulisi laittaa,sillä liikakansoituskin selviäisi.
saadaan lisää pakolaisia pisteen iloksi, piste saa sitten siitä aiheen ruikuttaa toisilla palstoilla "Mamut vittuun"
On se kyllä kauheata kun Iran ei suostu lopettamaan ydinvoiman rakentamista... kerrassaan hirveetä.
Yksi nykyajan kuvottavimpia ilmiöitä on johdateltavissa olevien hölmöjen avoin verenhimo. Ainoa lohtu on siinä, että kyseiset pösilöt eivät ymmärrä että hirviökoneisto on myös kannibalisti. Tulette saamaan aivan henkilökohtaisesti sitä mitä tilaatte.