Arvostettu somalialainen parlamentin jäsen Abdullahi Sheik Hasan ei voi ymmärtää, miksi Suomen kaltainen maa voi käyttäytyä näin röyhkeästi. Olisko meillä itsetutkiskelun paikka?
http://kuvei.com/v.php?i=274.jpg
http://kuvei.com/v.php?i=274.jpg
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
että Suomi lähettää Somaliaan rikollisia!
... kuulla joltain viranomaiselta, millä tavoin he kokevat että karkottaminen on paras keino sopeuttaa rikollinen takaisin yhteiskuntaan.
Joissain muissa maissa käytetään työhönohjausta, "ensikoteja", tukiryhmiä, vertaistukea... mitä tekee Suomi? Lähettää entisen rikollisen sotaakäyvään maahan.
Suomalainen viranomainen on niin viisas, että on keksinyt radikaalin tavan ihmisten käännyttämiseksi pois rikollisilta poluilta.
Hyvä pointti!