Sairastuin Lapinjärvellä tykimpään flunssaan, yskää on enemmän kuin tarpeeksi (ei auta yskänlääkkeet) ja kuumettakin luultavasti on kun viime yönkin tärisin peiton alla. Nytkin olen heikossa hapessa, ja ajattelin hankkia sairaslomaa mikäli tämä ei aamuksi helpota. Jos anon sairauslomaa, tuleeko minun viettää sairaslomani Lapinjärvellä vai voidaanko minut kotiuttaa?
Sairastuminen Lapinjärvellä
Kysymykseen vastaus
3461
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kyl sieltä himaan pääsee, ni ei tartu muille.
meillä intissä tautiset makas tuvissa ja terveet oli telttamajoituksessa lähimetsissä, eikä ketään päästetty kasarmin ulkopuolelle.
Kotihoitona voisit juoda hengenahdistuksen kulauksia CocaColaa(siis pieniä määriä kerrallaan, ei tolkuttomasti juoden) ja syö säännöllisesti särkylääkkeitä, joita saa apteekista, niin menee ohi helpommin ja paljon peitteitä tai talvivaatteet päällä nukkumista! Tuo uusimuotoinen sikaflunssa vienee 4- 5 viikkoa toipumiseen.