Tämä outo hiljaisuus

on omantunnon ääntä.Kuunnelkaa sitä ja miettikää.
10521
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

kivat männeet poikkee

Äänestä

up

Äänestä

up

Äänestä

hiljaisuudessa kuulee omantuntonsa äänen ja sitä kannattaa välillä kuunnella.

Äänestä
  • Omantunnon ääntänsä kun erehtyy välillä kuunteleman, niin tahtovat nuo korvan riekaleet mennä lukkoon...

    Äänestä

sulla toimii jutut.

Äänestä

up

Äänestä

valehteleva kuunnella omantunnon ääntä? Miltähän se kuulostaa hänen korvissaan?

Äänestä

Omaa tuntoa tutkaillen että tuntuuko ja miten

Äänestä

Kivi.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


tuntonsa mukaan kirjoitti:

on omantunnon ääntä.Kuunnelkaa sitä ja miettikää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu