http://www.iltasanomat.fi/uutiset/ulkomaat/uutinen.asp?id=2276326&pos=no-tu
Otti oikeuden omiin käsiinsä!
Otti oikeuden omiin käsiinsä!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 20
Vanhimmat
Enkä olisi itkenyt jos pedopappi olisi menettänyt kusisen raiskaaja henkensäkin siinä samalla!
Vapiskaa suomen paska pedofiiliraiskaajat.
Kai se on väärin mennä hakkaamaan joku vanha ihminen mutta toisaalta onko väärin se ettei ihmistä tuomita koska hän on jo "liian vanha"?
Papitkin pitäisi tuomita maallisten lakien nojalla eikä luottaa siihen että Jumala heidän tekonsa tuomitsee .
Jenkkilässä on kai kirkoillakin jonkinlaisia pedofiilivakuutuksia jotka korvaavat pedofiliasta aiheutuvia menetyksiä (uhreille maksettuja vaikenemisrahoja )?
Lähempääkin löytynee vastaavaa eikä edes rahalla hoidettuna.
Lehdessä kerrotulla tavalla useimpien oikeustaju sanoo, että kostolla oli oikeutus. Mutta järjestäytynyt yhteiskunta tarkoittaa pitkälti sitäkin, ettei oikeutta oteta omiin käsiin. Nyt vaan ei ole tiedossa, miksei pappia ole rangaistu rikoksestaan vai oliko tämä "hyvän miehen lisää" oikeuden rangaistuksen lisäksi?
Ensiksikin pahoinpitelijällä voinee olla ongelmia osoittaa aiempi hyväksikäyttö. Tämä ei välttämättä kuitenkaan alentaisi pahoinpitelyrangaistuksen tuomiota, mutta saattaisi ehkä hyväksikäytäjänkin tuomittavaksi omassa istunnossaan.
Toinen ongelma on sitten pappien vihaajat, jotka voivat intoutua pahoinpitelyihin keksityin kostoselityksin.
Kaikilta raiskaajilta ja pedareilta munat veks. Ainoa ehkäisevä toimenpide, joka toimii.
Irroittamisen jälkeen pedoraiskaajan anukseen täytyy viellä työntää joka kuukausi tikkuinen kuusen halko!
Myös toimituksen yhteydessä live kuvat ja ääni nettiin.
Raamattu sanoo, ettei saa kostaa pahaa pahalla, vaan pitää rakastaa vihollisiaankin. Ei lakia saa ottaa omiin käsiinsä, sitä varten on oikeuslaitos. Pahasti teki mies kun papin hakkasi.
Vaikea sanoa seksuaalirikoksista, ne kun harvemmin ovat ilkeydellä aiheutettuja. Ehkä, jos naiset olisivat anteliaampia miehiään kohtaan, nämäkin voitaisiin välttää.. Vanhan ukon pahoinpitely kuitenkin on aika surkea temppu.
Jotenkin näitten uskovaisten kannanotot kuullostava siltä, kuin, että raamattu, he ja heidän jumalansa
ikäänkuin hyväksyisivät nämä pappien tekemät raiskaukset ja pedofiliat, kuten tämäkin
"sääliksi käy pappiparkaa".
Tämä pedopappi minua ei säälitä, hän kyllä toipuu vammoistaan, samaa ei voi sanoa papin uhreista,
mutta papithan ovatkin aina saaneet etuoikeutetusti rietastella, seurakunnan hiljaisella tuella.
Siis tämä vihollisen rakastaminenkin on jotain ihme raamattuhouretta.
Hyvä että kosti. Yhteiskunta ei uhreja suosi vaan ennemminkin "ymmärtää" pahantekijää. Nimenomaan tuollaiset "uskonnolliset" pikkulasten hyväksikäyttäjät pitäisi nylkeä elävänä.
Lasten hyväksikäyttö on tietenkin väärin. Pahoinpitely on luonnollinen reaktio, jonka uhri usein haluaa suorittaa. Tässäkin tapauksessa havaitaan, että vasta teon perusteella voidaan tuomita pappi.
Kuinka paljon onkaan niitä, joilla on löyhä moraalinen selkäranka, mutta jotka eivät kuitenkaan sorru tekoihin. Löyhä moraalinen selkäranka, "varkaan mieli", se on jo sinänsä tuomittavaa.
Nim.merkki rauha&rakkaus.
Siis olet sitä mieltä että tämä pedoraiskaaja teki hyvää ja sinä haluat suojella sitä?
Voi jumalauta siis puolustat eläimiä jotka raiskaavat pikkulapsia?Mikä mahtaa olla sinun ammattisi?
Ei pappi sen ihmeellisempi ihminen ole kuin kukaan muukaan, joten sinänsä ihan sama hakkaako papin vai jonkun muun.
Olen huolestunut sinusta. Et tunnu orientoituvan aikaan ja paikkaan - eli todellisuudentajusi on pahasti hukassa. Näytä nyt tekstistäni se kohta, jossa minä sanon että pedoraiskaaja teki hyvää! Yhtä hyvin minä voisin sanoa sinulle, että sinä ihailet väkivaltarikollisia ja murhamiehiä ja suojelet roistoja. Se olisi samanarvoinen väite kuin tuo sinun pöyristyttävä väitteesi. En tietenkään puolustele hänen tekoaan. Minä vastustan sitä, että yhden pahan teon (raiskauksen) lisäksi tehdään vielä toinen paha teko (hakkaaminen). Pahuuden määrä maailmassa siis lisääntyy. Sitäkö sinä haluat, haluatko?
Mielestäni kun ryhtyy katoliseksi papiksi tarttis leikata kikkelit pois,koska eihän niillä ole paljon käyttöä,kuin vahingoittaa lapsia seksuaalisesti..virtsaamista varten voisi olla jokin proteesi.Tilanne näyttä katolisessa kirkossa olevan sellainen,että kaikki papit ja piispat voi tuomita olevan pedofiileja vaikka eivät ole kiinni jäänytkään..niin on paljon kärynneitä ..loput vaan ei ole jääneet kiinni.Luulenkin,kun valitsee katolisen papin tehtävän,ilmaisee siinä myös homoseksuaalisen suuntautumisensa...siinä myös voisi lasten vanhempia syyllistää antaessaan lapsensa näiden sairaiden petojen kynsiin.
Suomeen tarvitaan myös näitä.
USKONNOT KRIMINALISOITAVA. USKONNOT KRIMINALISOITAVA. USKONNOT KRIMINALISOITAVA. USKONNOT KRIMINALISOITAVA. USKONNOT KRIMINALISOITAVA. USKONNOT KRIMINALISOITAVA. USKONNOT KRIMINALISOITAVA. USKONNOT KRIMINALISOITAVA. USKONNOT KRIMINALISOITAVA. USKONNOT KRIMINALISOITAVA. USKONNOT KRIMINALISOITAVA. USKONNOT KRIMINALISOITAVA. USKONNOT KRIMINALISOITAVA. USKONNOT KRIMINALISOITAVA. USKONNOT KRIMINALISOITAVA. USKONNOT KRIMINALISOITAVA. USKONNOT KRIMINALISOITAVA. USKONNOT KRIMINALISOITAVA. USKONNOT KRIMINALISOITAVA. USKONNOT KRIMINALISOITAVA. USKONNOT KRIMINALISOITAVA. USKONNOT KRIMINALISOITAVA. USKONNOT KRIMINALISOITAVA. USKONNOT KRIMINALISOITAVA. USKONNOT KRIMINALISOITAVA. USKONNOT KRIMINALISOITAVA.
toiminnastaan. Noita saatanoita on liikaa kaikkialla, myös Suomessa.
Toivokaamme menstystä tuolle oikeudenkäynnille.
PERVO! JOUTUI ONNEKSI VANKILAA, SIELLÄ EI OLE HYVÄT OLOT HOMO-PEDOFIILEILLE!, JOUTUU NOUKKIMAAN SAIPPUAA AHKERASTI....
Spanish paedophile priest sent to prison in Chile.
A Spanish priest, José Ángel Arregui, has been sentenced in Chile to two years in prison for recording sexual abuse of minors.
The defence admitted that their client, who was arrested in Chile in August last year, was guilty as charged, and had indeed stored child pornography and had filmed at least 15 youngsters aged between 12 and 14 suffering abuse in the gym, changing rooms and showers.
The 53 year old had worked as a teacher in some of the San Viator centres in Spain, and it was in three of them in Vitoria, Vizcaya and Madrid where the abuse was carried out.
http://www.typicallyspanish.com/news/publish/article_25550.shtml
Epäilen että Jesuiitta pappi kykenisi tuollaista tekoa tekemään.
Eikä tuota pysty millään tavalla enää todistaa näin monenvuoden päästä.