LUOMENPOISTO

onko se plastiikkakirurgi joka poistaa luomen tai joku muu? mistä hyvä yksityinen stadissa joka poistaa?
1818
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Luomen poistoja tehdään sekä terveyskeskuksissa että kaikilla lääkäriasemilla, se on ihan pieni paikallispuudutuksessa tehtävä toimenpide.

Jos esim. isokokoinen luomi sijaitsee näkyvästi kasvoissa, suositellaan yleensä plastiikkakirurgia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


luomellinen kirjoitti:

onko se plastiikkakirurgi joka poistaa luomen tai joku muu? mistä hyvä yksityinen stadissa joka poistaa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu