Silloisesta toimistosta soitettiin (Kaija Reiman), että ammatinharjoittamiseenne ei vaimonne tuloosuutta enää
tulla huomioimaan. Luennoitsia nimenomaan painotti sitä, että puoliso ei voi olla verokirjalla työssä, vaan työtulo jaetaan työmäärän mukaan ja tällä Mäntsälä esti yritystoiminnan jatkamisen 14,5 vuoden jälkeen.
Näin katkaistiin elinkeino kuusihenkiseltä perheeltä.
Eikä kiusa siihen loppunut,kun molempien työkoneita yritettiin myydä, niin tulontasausmenettelyä ei myönnetty kuin vasta Läänin päätöksen jälkeen ja palautusmaksun joutuivat maksamaan korkoineen.
Silloinen verjohtaja (Sirkiä ?) ja nimismies Hyyrynen vai Hyyryläinen, olisi selkäsaunan tarpeessa.
Järvenpään verokeskustelutilaisuus vahvisti Mäntsälän petoksen
25
891
Vastaukset 25
- Kaikkea sitä saa
EU:n tukiaisillakin.
- Pyhäyksinkertaisuus
sillä ei väliä jääkö yhtään henkiin, sen olen todennut jo yleisökysymysten perusteella.
- urvelot
Pyhäyksinkertaisuus kirjoitti:
sillä ei väliä jääkö yhtään henkiin, sen olen todennut jo yleisökysymysten perusteella.
mitä ihmeen kieltä täällä puhutaan. Ei saa mitään tolkkua. Miten joku voi jäädä vähän henkiin...
- Kain-ja-Abel
Älä jää katkeruuden vangiksi. 30-40 vuotta sillä linjalla on ihan tarpeeksi.
- Yritysasiakkaita.
Oletko sellaista sanaa kuullut koskaan ?
- Jössus sentään
Yritysasiakkaita. kirjoitti:
Oletko sellaista sanaa kuullut koskaan ?
Loogisesti ajatellen kunnanjohdon etu on pitää kunnallisveroa maksava firma pystyssä. Miksi kadehtien ajaisivat oman palkkansa maksajan ahdinkoon ? Jotakin lienee jäänyt asiassa sanomatta ?
- Täydestävaudista
Jössus sentään kirjoitti:
Loogisesti ajatellen kunnanjohdon etu on pitää kunnallisveroa maksava firma pystyssä. Miksi kadehtien ajaisivat oman palkkansa maksajan ahdinkoon ? Jotakin lienee jäänyt asiassa sanomatta ?
, mutta Mäntsälässä politiikanteko on ollut aina etusialla, maksoi mitä maksoi.
Kysy Veijo Peltolalta. - Kepu-vihaaja
Täydestävaudista kirjoitti:
, mutta Mäntsälässä politiikanteko on ollut aina etusialla, maksoi mitä maksoi.
Kysy Veijo Peltolalta., vai laskiko suurperheen vastuulisen isän lapsisuojeluun.
Tutkimus jatkuu ja vapiskaa natsit. - Kain-ja-Abel
Kepu-vihaaja kirjoitti:
, vai laskiko suurperheen vastuulisen isän lapsisuojeluun.
Tutkimus jatkuu ja vapiskaa natsit.laskea vastuulisen isän lapsisuojeluun?
- Maajussinpojat ahdin
Kain-ja-Abel kirjoitti:
laskea vastuulisen isän lapsisuojeluun?
menee poliittisestikin edelle. Paikalliset verotoimisto oli mäntsälässäkin aitiopaikka tehdä politiikkaa,
kuin juoppojen nimismiesten, kun suojelukseen kuuluneitakin piti auttaa, hädässä.
Onkohan vielä samoja jurtaaneja Järvenpään toimistossa ? - Tutkimusosoittaa
Maajussinpojat ahdin kirjoitti:
menee poliittisestikin edelle. Paikalliset verotoimisto oli mäntsälässäkin aitiopaikka tehdä politiikkaa,
kuin juoppojen nimismiesten, kun suojelukseen kuuluneitakin piti auttaa, hädässä.
Onkohan vielä samoja jurtaaneja Järvenpään toimistossa ?pysty, tai ei uskalla. Kepu painii omassa sarjassa ja suojeluksessa.
- Taivaseläke
Mitähän mieltä Järvenpään toimisto, vois kommentoida.
- 70v.
Mäntsälän vaalikeskustelussa kunnantalolla, nämä asiat sivuutettiin nopeasti,
kuin oikeiston tukiaissoialismi. - Paskakuskisataset
Kiikkilä on hoitanut poliittiset asiansa hyvin,niin kunta palkitsee.
- Toivottavastisattu
Kuntaliitokset, verotoimistoineen ja nimismiespiireineen, yhdisttettiin poliittisen korrpution vähentämiseksi. Tämä olikin kepulle kovaisku.
- Kuihtuvademokratia
Tällainen vainoharhainen kunta, olisi pitänyt liittää muihin teollisuusvaltaisiin kuntiin jo 1950 luvulla, niin olisi voitu puhua jonkinasteisesta demokratiasta.
Demokratia oli oikeistolle kirosana, vielä 1970 luvulla.- Eesti-eesti
Demokratia-sana on ollut oikeistolle kirosana, koska kautta historian on nähty, että sosialismi on diktattorien aate (myös kansallis-). Oikeata demokratiaa on voinut harjoittaa vain oikeistolaisissa(ei Natsi-Saksa) yhteiskunnissa. Vasemmistolaisuuden yhteydessä demokratia-sana on aina tarkoittanut diktatuuria.
- Tuki-sosialismi
Vieläköhän Järvenpään verotoimistossa, näitä kepu konnia työssä?
- exyrittäjä Jpäästä
Järvenpään verotoimiston ja kaupungin virkojen ensimmäinen ja tärkein pääsyvaatimus on SDP:n jäsenkirja.
- exyrittäjä
Järvenpään verojohtaja Inkeri Mäketä(SDP) teki 12 laitonta veropäätöstä ja ajoi menestyvän yrityksen ja perheen vararikkoon. Se oli kosto erimielisyyksistä myös sosiaalidemokraattisten feministien kanssa sosiaalitoimistossa.
Näin toimii sosialistinen feminismi Suomessa.
Se onkin tehokas keino ajaa yritystoiminta ja työpaikat maasta ulkomaille ja edistää näin työttömyyyttä, niin, että ammattiyhdistyskaverit pääsevät taas uhoamaan yrittäjien pahuutta.
Maailmassa on kaksi hyvin tuhoisaa ismiä: feminismi tuhoaa henkisen hyvinvoinnin ja sosialismi tuhoaa taloudellisen hyvinvoinnin!- kaikkein pahin
Kaikkein pahinta on, kun demarinainen saa valtaa. silloin jälki on tuhoisinta. Olemattomista "takuuksistakin" syntyy turvaavia oikeita 200%sia vakuuksia -heh! Mutta onpahan Kreikan feministien etuudet turvattu suomalaisten veronmaksajien raatamisella kymmenien vuosien ajaksi.
Valitkaa vaan lisää näitä tarjahalosia ja juttaurpilaisia ym vasemmistofeministejä, niin kansan kurjuus on taattu!
- Piilodemokratiaa
Olipa epämääräisiä vihjailuja?
Kiviniemen antamat Kreikkatuet, ilman vakuuksia, jää vaaraksi kokonaisuudessaan maksettaviksi. Jatkonkin oli valimiina tukemaan.
Kepu ei ole vain kieroin puolue vaan puhdas terroristijärjestö. - Pienyrittäjienjarrut
Kepu kääntää törttöilytkin eduskseen. Mäntsälä messujen pääpuhujana esiintynyt Kaikkonen, parhaasta päästä, on linnankundiksi sopiva.
- J.S.
Laske siihen kokkareet jatkoksi, niin on p****sakki kasassa.
- Seitsemänyksi
Kepulaiset kasvaneet epärellisyyteen ja se näkyy täälläkin,syy siirtoina.
Ei kai Kaija Reiman ollut demari ja silloinen verojohtaja, joka siirtyi kiireesti piiloon porvooseen. Läänin päätös oli isku hänen vyönalle, korvauksetkin olisi itse saanut maksaa. Samaan aikaan maajussien pojat oli kuulemma jäänyt pimeastä yritystoimmasta kiinni, ilman julkisuutta, tais rangaistuskin jäädä saamatta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Venäjä alkaa iskemään Suomen politiikkaan.
Tässä on valtion ja koko länsiliiton päämiehet varoitelleet, että Venäjä alkaa talven aikana taas iskemään hybridisesti.137813Muistelen lämmöllä
Se oli vaikein päätös, jonka olen joutunut tekemään. En pidä valehtelusta, mutta näin sait päätöksen asioille. Rakasti48642- 70629
- 81571
- 39529
- 46510
Jos olen aiheuttanut pahaa, pyydän anteeksi
Jos olen omalla kirjoittelullani aiheuttanut täällä jollekin pahaa mieltä tai sotkenut asioita, niin pyydän sitä anteeks64489Uskon, että saataisiin kaikki selvitettyä
Mutta yhteys on jäissä, minä olen jäässä, enkä osaa tai uskalla enää lähestyä. Se vaan on niin. Naiselta Jos ei ole hyvä36485- 94472
- 21468
Teinipersu Bergbom lupasi ensimmäisenä euron bensaa
Teinipersu julkaisi Tiktok-videonsa marraskuussa 2021. Videolla Bergbom viittaa bensan hintoja esittelevään kylttiin ja265462Vaihdevuodet ja psykoottinen käytös
Estrogeenilla on suora yhteys aivojen välittäjäaineisiin, erityisesti serotoniiniin, joka säätelee mielialaa, impulssiko37411- 21402
Timo Vornanen.
On siinäkin yksi täystampio. Eipä ihme, että persukannattajat sen eduskuntaan äänestikin.25397Luottamus
Luotan vain siihen mitä tapahtuu IRL. Anonyymipalstan vihjailut eivät merkitse minulle mitään.86396Sofia ja Jeffrey yhdessä
Sofia julkaisi instassa kuvan hänestä ja Jeffreystä kuvan, taustalla soi Happy birthday biisi ja Jeffrey kasvot peitetty80395Onko se loukkaavaa jos pelkkä seksi kiinnostaa?
En tiedä olisiko meillä muuta yhteistä edes. En kyllä oikein osaa nähdä meitä menemässä naimisiin, paitsi ehkä jossain U33391- 13385
Joka ilta mietin
sua❤️Mitä teet, missä meet? Kaipaatko yhtään? Yön tullen toivotan mielessäni sulle hyvää yötä ja aamuisin huomenet. Joka24376- 29374