Suomalainen nainen on parasta, mitä mies voi saada

Suomalainen mies

Minä en kyllä lainkaan ymmärrä sitä, että miksi jotkut miehet haukkuvat suomalaisia naisia rumiksi ja muutenkin haukkuvat. Omasta mielestäni suomalaiset naiset ovat todella kauniita ja mukavia luonteeltaankin. Itselläni ei (vielä) naisystävää ole, vahinko vain, etten ole ulkonäöltäni mikään unelmamies, joten mahdankohan koskaan edes saada itselleni kaunista suomalaista naista. No, luonnettani ovat naiset kuitenkin kehuneet ja on minulla kuitenkin muutamia hyviä kaverisuhteita naisten kanssa.

4

547

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • fahfdh

      Eivät naiset vaadi mitään unelmamiestä ulkonäöllisesti. Katsohan ympärillesi, monennäköisille miehille on löytynyt kumppanit. Kumppanittomuus kertoo jostain muusta, ongelmista sosiaalisten suhteiden solmimisessa tai muusta. Ulkonäkö ei ole syy kumppanittomuuteen, oma käsitys omasta ulkonäöstä voi olla. Älä lähde mukaan mihinkään atm/ytm-juttuihin. Se on pelkkä tekosyy, jonka päälle ja syyksi kaikki omat ongelmat vieritetään ja sanotaan, että siitähän nämä mun ongelmat johtuvat.

      Noin kivalla ja tervejärkisellä asenteella löydät varmasti itsellesi naisen. Naiset pitävät siitä, että heitä arvostetaan ja kohdellaan kohteliaasti ja normaalin kunnioittavasti, kuten jokaista ihmistä tulee kohdella.

    • Olet varmasti jonkun unelmamies :) Sinä kirjoitit kauniita sanoja... Ja muista aina että kauneus on katsojan silmissä! Älä etsi liikaa, voit vaikka kompastua seuraavaan naisystävääsi; suomalaiseen tai ulkomaalaiseen.

    • suomalaiset miehet!

      Jee kehuja meille suomalaisille naisille :))

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      143
      3196
    2. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      40
      3012
    3. Kultasi eka kirjain? Kuka haluaa

      A haluaa J
      Ikävä
      110
      1463
    4. Empaattisuus ja suoruus.

      Tässä tullut noita pehmeitä asioita pohdittua, mutta toisaalta olen myös yksinkertainen mies. Pidän suoruudestakin. Mi
      Sinkut
      145
      1217
    5. Kristillinen kaste annetaa upotuskasteena

      Kristillinen upotuskaste perustuu juutalaiseen mikve-kasteeseen, jossa upottaudutaan veden alle kokonaan. Paavali vertas
      Kaste
      162
      1087
    6. Koko kansan kaste Punaisen meren ylityksen aikana

      Koko Israelin 2,5 milj.kansa sai kasteen ja Pyhän Hengen lahjan ylittäessän Punaisen meren. 1.Kor.10 1 Sillä minä en ta
      Kaste
      366
      1067
    7. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      60
      1017
    8. Sijaiskasteet kuolleitten puolesta

      Paavali teki Korintossa sijaiskasteita kuolletten puolesta eli ns. Mormoninkasteita. 1. Kor. 15:29 Mitä muutoin ne, j
      Kaste
      373
      979
    9. Sä saat mut tuntemaan

      Jotain sellaista mitä ei saisi tuntea mutta må en mahda tälle mitään. Mulla on ikävä niitä meidän katseita ja sitä tunne
      Ikävä
      23
      833
    10. Ehkä vähän

      Rakastunut sinuun
      Ikävä
      41
      827
    Aihe