Onko muut kyllästyneet työkaverien turhiin sairaslomiin? Olen yhdessä peräkärryjä tuottavassa yrityksessä töissä, jossa on mukamukava työkaveri joka hakee kokoajan sairaslomaa. Mies on terve kuin pukki mutta jos on omia menoja, niin hän hakee aina sairaslomaa. Työ aikana istuu aina täällä netissä ja kirjoittelee keskustelupalstoille varmaan samoja perättömiä asioita joita toimitaa kahvitunneilla. Muut joutuvat aina paikaamaan turhat sairaslomat:(
Turhat sairaslomat!
kyllästynyt tähän:(
5621
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
siirrä tressi työnantajalle, eli hän hoitakoon asian ja tee vain oma työsi. joskus jotkut työntekijät ottavat murheita päälleen jotka eivät heille kuulu.
itsekki sairaskirjoille niin ei tarvis muista marista
nooh.. työnantaja ei kauaa taida katella jos pitää maksella kotia! Tuutte viel huomaamaan.. aika kallista lystiä nääs pitää tuottamatonta porukkaa.. saatikka jos viel hoitelevat omii hommiaan toisen piikkiin!
Mäkin haen terkkarilta huomenna lomaa, pitää saada kämppäremontti viimmeisteltyä.
ihminen on siinä mielessä erikoinen että nuuskii toisten työnteot eikä keskity omiinsa.