Onkohan kukaan kuullut uusimpia tietoja Uudenmaan liiton johtopaikkojen täyttämisestä? Sinne on suunnitteilla korkeapalkkaisen johtajan virka vihreille, ilmiselvästi palkintona saumattomasta kokoomusyhteistyöstä Helsingissä. Ongelmana on se, ettei ko. johtajalle ole tarjolla mitään järkevää työtä, koska liitolla on jo ennestään ongelmia sijoittaa lakkautettavasta Itä-Uudenmaan liitosta tulevat ihmiset. Johtavien sanomalehtien vihertävät politiikan toimittajat eivät luonnollisestikaan hiisku nyt sanaakaan vihreiden johtajakähminnöistä. Mielenkiintoista.
Vihreiden kähminnät
Ervo A
2106
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Jos "henkilö" on eduksi pampuille. Se on tosin outoo, jos VIHREET saavat sellasia. Yleensä nuo kivat työt on jaettu 3 suurelle puolueelle, sen mukaan kuka on vallassa. Vihreet on pelkkiä PELLEJÄ vailla mitään selkärankaa. Ne "aidot" vihreet on lakanneet olemasta, kun viimeiset KAHLEET katkaistiin pöpelikkö keikalla.
Tämä sulle-mulle periaate on SYYNÄ siihen miks asiat kusee vuodeta toiseen. Kun saa kaverilta "kliffan" duunin on pakko puoltaa sitten sen tarpeita. Suomen politiikka on yllättävän pahasti korruptoitunut ja KANSA maksaa aina sen laskun.
Siis mitä outoa siinä on että vihreät saalistavat suojatyöpaikkoja? Istuvathan ne kiitolllisina hallituksessakin, joka perusti tuosta vain pari ydinvoimalaa.