Lappiin luvattu lähes 30asteen pakkaset, mutta etelään vain 4astetta. Luntakin tulee ihan vitusti taas. Luntakin voi saa vain Varsovassa mutta ei Ateenassa.
Tätä se on, että kohta voidaan hankkia se sähköautokin suomeen kun akku kestää. Itse olen ajatelut istuttaa metsään gorilloja. Niitä vissiin netistä saa tilattua siemeniä.
Tätä se on, että kohta voidaan hankkia se sähköautokin suomeen kun akku kestää. Itse olen ajatelut istuttaa metsään gorilloja. Niitä vissiin netistä saa tilattua siemeniä.
Vastaukset 5
Vanhimmat
kun maapallon ilmasto muualla lämpenee niin Suomessa ja Skandinaviassa ilmasto kylmenee. Kaikkihan näyttää menevän juuri laadittujen ennusteiden mukaan, näin ovat ilmastotieteilijät laskeneet.
Upea ilma.
Ihan normaalia talven tuloa tämä on. On ollut samanlaista about 50 vuotta, kokemuksesta tiedän vuodenajat ja haistatan veet näille ilmaston lämpenemishommille. Tämä ilmastonmuutos ja päästömaksut on vain suuri vedätys, viedään rahaa täältä missä asiat hoidetaan , sinne missä elävät kuin pellossa välittämättä mistään mitään.
Ei ole mun vika mutta ei kyllä huvittaisi tehdä töitä niiden eteenkään. O, shit.
Juuri näin! Viherhysterikot halusivat itselleen lisää rahaa pari vuotta sitten nopeasti kun tietävät varsin hyvin että ilmasto vaihtelee aina ja siinä ihmisen teot ovat kuin pieru saharassa.
Minua ei harmittaisi yhtään jos suomessa olisi sama ilmasto kuin espanjassa päinvastoin toivon sitä.
Suurin vaikuttaja on auringon aktiivisuus tai sen passiivisuus ja sitä voidaan seurata auringon pinnalla olevista niinsanotuista aurinkopilkuista.
Viellä 1960luvulla maalattiin kauhu skenaarioita että kohta tulee uusi jääkausi ja mm.ranskassa (en nyt muista sen ministerin nimeä)määrättiin uusiin rakennuksiin kaksinkertaiset ikkunat.
Koko ilmaston muutos jutut ovat suurta kusetusta jonka kanssa rahastetaan ihmisiä,mm.vihreät ovat näitä kusipäitä mutta tekevät nämä viherkusipäät muutakin hallaa suomelle mm.haalimalla entistä enemmän mamuja suomeen.
Ihan kuin meillä ei olisi jo nyt tarpeeksi ongelmia.
http://www.aamulehti.fi/uutiset/kotimaa/huima-ennuste-tulossa-kylmin-talvi-1000-vuoteen-ja-uusi-jaakausi/191316