ROSVOT SUTKIEN VARTIJOINA !

Late Lapista.

http://go.yle.fi/go/e/main_news_important_block-module/http://yle.fi/uutiset/talous_ja_politiikka/2010/11/verottaja_rakennuksilla_kierretaan_veroja_sadoilla_miljoonilla_euroilla_2168389.html


Kuka näitä filungin pelaajia suojelee?? Rakennusliiton edustajat sanovat ottaneensa asiassa useasti yhteyttä Suomen poliittisiin päättäjä rosvoihin, ja ilman mitään vaikutusta! Olisikos kaukaa haettu jos väittäisin, jotta näitä rosvoja suojelee Suomen hallitusessa häärivät, maamme suurimpien rikollisjärjestöjen edustajat, eli kepun ja kokoomuksen jäsenet?
Lankkutapuleita on lahjoiteltu kepuleille, kokoomuksen taannoinen rahapula ja uhkaava konkurssikin, on vältetty jollakin ihme silmänkääntö tempulla , oliskohan sekin sekoomuksen rahavaje paikattu juuri noiden hämärämiesten lompakoista? = meidän veronmaksajien selkänahasta !
Siltä ainakin vaikuttaa näin maalaisjärjellä asiaa hunttailtuani !


Late Lapista. Sutkit Sukevalle Ry !

9

233

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Åke Bomberg*
      • Late Lapista.

        Rehellisenä veronmaksajana minulla on kommentointi oikeus, kaikkien rosvojen touhuihin, jotka rosvouksillaan nostavat tavallisten tallaajien verorasitusta ! EIKÖ ?


        Late Lapista. Sutkit Sukevalle Ry !


      • Late Lapista.
        Late Lapista. kirjoitti:

        Rehellisenä veronmaksajana minulla on kommentointi oikeus, kaikkien rosvojen touhuihin, jotka rosvouksillaan nostavat tavallisten tallaajien verorasitusta ! EIKÖ ?


        Late Lapista. Sutkit Sukevalle Ry !

        http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2010/11/1231970/jatevesilain-venyminen-raivostutti-yrittajat---laitteet-makaavat-varastoissa


        Mikähän ilo Lehtomäellä on väenväkisin ostattaa kansalle noita täysin toimimattomia jätevesipuhdistamoja? saako hän myydyistä romuista jonkunlaiset provikat ?


        Late Lapista.


    • Ongelmahan ei ole siinä, jos joku saa hieman ylimääräistä rahaa, josta ei ole heti päältä viety veroja. Jos se raha pysyy rajojen sisäpuolella, niin kyllä siitä verottaja nappaa joka käänteessä osansa. Ulkomaille suuntautuva varallisuus on verottajan näppien ulottumattomissa ja ns. ongelma, ainakin sille verottajalle. Duunarin saamat pimeät liksat eivät haittaa mitään, ehkä työllistävät vaan enemmän ja hyödyttävät sitä kautta myös verottajaakin.

    • havukka2

      Olen myös vahvasti sitä mieltä, että jos kokoomus kansanedustajineen olisi nostanut haloon oikein tosissaan rakennusalalla vellovasti veronkierrosta, niin se olisi saatu aisoihin.
      Vaikuttaa kuitenkin siltä, että siellä on jollain tavalla omalehmä ojassa ja pelätään puolueen kannatuksen laskua, jos asiaan puututaan jämäkästi.
      Jokainen tietysti käsittää, että sieltä kryndereiden ja yleensä rahasäkkien takaa ne enimmät kokoomuksen äänestäjät tulevat.
      Pientä toivoa on kuitenkin ilmassa kokoomuksen kannatuksen laskun muodossa.

      • Late Lapista.

        Se on vaarallinen asetelma, kun Suomen päähallituspuolueina ovat maamme suurimmat rikollisjärjestöt kepu ja kokoomus, ja kun vielä kokoomus on julistanut jotta rosvotkin tarvitsevat, edustajansa Suomen hallituksessa ja eduskunnassa, ja siksi kokoomuskin siellä on !
        Alla mietoa tietoa kokoomusrottien urotöistä !


        http://keskustelu.suomi24.fi/node/9467836

        http://keskustelu.suomi24.fi/node/9467835



        Late Lapista. Konnat konnunsuolle Ry !


    • tulee rakennusalan "ammattilaisia" joka suunnasta ja etenkin venakoista, jotka osaavat tehdä
      ainakin sutta useinkin. Esimerkki:" Erään taloyhtiön parveke remontit (satoja)
      jouduttiin tekemään uudestaan, koska "kaadot" oli tehty päin sitä itseään, eli kaltevuus toi vedet
      sisätiloihin. Siinähän meni, lisää ja edullisesti halutaan lisää saman moisia urakoitsijoita...

      • Late Lapista.

        Täällä meidän Euro Cityssä Eesti poikaset kävi myös valamassa betoniset lattiat pariin kerrotaloon, sutta tuli ja Suomalaiset ammattimiehet joutuivat korjaamaan kuprut! Kalliiksi tuli sekin halpistyövoima joka tuotiin vararyssistä! Haaparanna Ikeassa on myös muualta tuotujen, ammatti betonoijien kädentaito näkyvillä lattioissa, ne ovat halkeilleet kauttaaltaan !


        Late Lapista. Emeritius betoniauto kuskit Ry !


      • Late Lapista.
        Late Lapista. kirjoitti:

        Täällä meidän Euro Cityssä Eesti poikaset kävi myös valamassa betoniset lattiat pariin kerrotaloon, sutta tuli ja Suomalaiset ammattimiehet joutuivat korjaamaan kuprut! Kalliiksi tuli sekin halpistyövoima joka tuotiin vararyssistä! Haaparanna Ikeassa on myös muualta tuotujen, ammatti betonoijien kädentaito näkyvillä lattioissa, ne ovat halkeilleet kauttaaltaan !


        Late Lapista. Emeritius betoniauto kuskit Ry !

        http://www.vero.fi/nc/viewarticle.asp?article=4201&language=FIN

        Miten se tämän Olkiluodon atomipommi laitoksen valmistuminen venyy ja vanuu? ovatkohan sielläkin ulkomaalaiset ammattimiehet jarruina, vai mikä siellä kiikastaa? Ranskalainen laitteiden toimittajako ?


        Late Lapista.


    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      403
      3362
    2. Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä

      Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä
      Jälleensyntyminen
      315
      1561
    3. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      110
      1357
    4. En kadu sitä, että kohtasin hänet

      mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n
      Ikävä
      84
      1353
    5. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1328
    6. Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..

      ...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n
      Ikävä
      59
      1276
    7. Lapuan sanomissa käy rytinä

      Pistivät sitten päätoimittajan pihalle
      Lapua
      48
      1189
    8. Helena Koivu : Ja kohta mennään taas

      Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      81
      1095
    9. Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."

      Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa
      Tv-sarjat
      26
      990
    10. Oot ihana

      Toivottavasti nähdään sattumalta jonain kesäpäivänä♥️🥺🫂
      Ikävä
      34
      883
    Aihe