Mietinpähän vain.
http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Etelä-Korean puolustusministeri eroaa/1135261907127
http://www.hs.fi/ulkomaat/artikkeli/Etelä-Korean puolustusministeri eroaa/1135261907127
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
USA:n sotateollisuuteen kytketty kaksipuoluesyöpä tarvitsee keinotekoisia vihollisia, jotta heidän bisneksensä kukoistavat, sekä heidän maailmanvalloitus saa jatkua.
Täten ennustan että P-Korea saa käskyn olla käyttämättä ydinaseitaan. Tilanne rauhoittuu vähäksi aikaa kunnes kongressilta pyydetään seuraavia miljardeja asevarustelua varten. Tästä 10% menee P-korean johtajasuvulle lahjuksina tottelevaisuudesta?
"Tästä 10% menee P-korean johtajasuvulle lahjuksina tottelevaisuudesta? "
Kansainvälisen riippumattoman ryhmän tulisi tutkia epäilyt USA:n lääketeollisuuden piikkiin tapahtuvista ihmiskokeista Pohjois-Koreassa. Ei ole sattuma että tämä maa on melkein ainoa jonka sisäisistä asioista ei vuoda mitään tietoa ulos??
Entinen Neuvostoliitto oli koko ajan sotatilassa.Se oli vihollisten ympäröimä.Diktatuurit tarvitsevat vihollisia,jotta kansalaisille voidaan perustella ankaraa komentoa ja puutetta.Hyvänä välineenä on salaaminen, valehtelu,kiihottaminen ja terrori.Mielenkiintoista on huomioida kuinka kommunistinen diktatuuri Kiina koettaa käyttää kasvanutta valtaansa Norjan nobel komiteaa ja Norjan valtiota vastaan.Venäjän uhka tulee Kiinasta ja islamilaisista valtioista Venäjän etelä rajalla.Ei se uhka tule lännestä.Suurin osa valtioista on erityyppisiä diktatuureja.Olen Linkolan kanssa samaa mieltä,että maapallon ilmaston lämpeneminen ja saastuminen johtuu siitä,että täällä on neljä miljardia liikaa ihmisiä.Sen ongelman ratkaisemiseen Jumala ei näppejään pane,sen saa ihmiset ihmiset itse hoitaa.