Kaapin ovet heiluvat saranoiltaan, kun ylimmän asteen riittejä aletaan tuoda julkisuuteen. Sööttiähän se on, että näyttää tunteensa, vai mitä?
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=2282044&pos=no-tu
http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=2282044&pos=no-tu
Vastaukset 18
Vanhimmat
Kun Stubb juoksuttaa suomalaisia kuolemaan ja Ollila vie teollisuuden suomesta kiinaan että homppelit kiihottuu niin kovin samankaltaisistaan.
Ja kaiken huipuksi samaiset runkkarit niin kovasti jauhavat edelleen toista mitä kädet ovat tehneet:
http://tehtavasuomelle.fi/
Tekisivät jotain ettei tarvisi jauhaa paskaa,kovin on läpinäkyvää itsetunnon kohottamista kun eivät mistään enää tiedä mitään.
Stubbi voisi mennä esimerkillisesti itse sinne afganistaniin ja Ollila koota oman kännykän.
Onko se tähän saakka halannut jormaa vain salaa?
Jormaa eli kyrpääkö se tarkoitti.
Ihminen, joka pukeutuu homoparaatissa punaisiin kenkiin ja joka pitää facebook-profiilikuvassaan sateenkaaritunnusta, niin... Jormahan sillä taitaa olla mielessä.
Joo, tosi järkyttävää. Suomalaiseen kulttuuriin ei kuulu ihmisten välinen kosketukontakti. Vähintään 1,5m täytyy olla väliä jos kätteleekin.
Stubb on liian kansainvälisen kasvatuksen saanut, liikaa viettänyt aikaa vieraissa maissa. Ulkoministerin täytyisi pysyä Suomen rajojen sisäpuolella, eikä hakea ulkomailta outoja käytöstapoja tartuttaakseen niitä suomalaisiin.
Skypellä voi hoitaa ulkoministerin tehtävät. Näkeehän siinä ruudussa, kenen kanssa höpisee. Sitäpaitsi se tulisi tosi halvaksi meille veronmaksajille!
niitä poikia. Onhan siinä jotain ruotsalaista kun sitä katsoo.
http://keskustelu.kauppalehti.fi/5/i/keskustelu/thread.jspa?threadID=170966&tstart=0
Facebookin profiilikuva tosin on nyttemmin vaihdettu
Kylla, Stubb, oli, aivan, jarjellisen,ihastuksissaan, "Ahti,saari, kokoelman" koolle, kutsumisesta. "Salut" Ja, "Aina, halunnut, halata, Jormaa" Salut.
Niin, ollaanpa, ihastuneita, odotuksessamme, kun muodostatte, "Uutta, Kokoomusta" Suomeen. Salut.
että Raakkuna on vielä voimissaan ja seuraa Suomen politiikkaa!
on homoja, kaikki sen tietää. Ja pressakin on lesbo, että ei mikään ihme kun on saatanallinen HOMOHEHKUTUS päällä.
tänäkin vuonna yhdessä jouluostoksille?
olenkin ihmetellyt kun palstan homofoobikot ovat pysytelleet poissa.
Tyhmyyttännehän te vain kirjoituksillanne todistatte. Homofoobikkojen äo on keskitasoa alhaisempi.
että miten asioiden tiedostaminen todistaa tyhmyyttä, tai oikealla nimellä kutsuminen on fobiaa?
heterofobiaa, joka on vielä astetta tyhmempää kuin homofobia.
Homokeskustelu on kai saanut hänet tulemaan ulos kaapista. Jotain hyötyä siitäkin. Toivottavasti kansa ei pane vaaleissa pahakseen julkijormanhalailua, sillä onhan Stubbilla oikeus valitsemaansa elämäntapaan.
vihreitä arvoja? Jormien halailu sitten kai sinisiä?
Stubb sai omaksi tehtäväkseen perustaa Ahtisaari-päivät.
Laitahan kuitenkin oikein MAHTISAARI päivät tulemaan XD
Stubb oli homoparaatin suojelija, ja on EU:ssa saanut läpi jonkun homojen oikeuksia suojelevan lain. Stubb on myös erittäin kiinnostunut vaatteista ja pukeutumisesta, minkä on itsekin todennut. Ihan selvä tapaus, Katainen myös. Katainenhan järjesti homppelikaverinsa nykyiseen asemaansa. Kohta hallitukseen eivät pääsekään muut kuin homot ja lesbot.