Cipralex vei seksihalut

Olen seksuaalisesti aktiivinen mies. Sain erääseen vaivaan Cipralex 5 mg ja siitä meni halut. Ei kiihota mikään, eikä nalli napsahda. Jos käsipelillä napsahtaa, se ei tunnu miltään. Onko tämä vain aloitukseen liittyvä sivuoire, vai onko se koko lääkityksen jatkuva piina?
1272
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Itselläni oli samanlaista oireilua aloittamisen yhteydessä, mutta ajan kanssa kyllä sivuvaikutukset lievittyneet. Kuukausi, parikin saattaa mennä. Itse koin kuitenkin lääkkeen hyödyt sen verran isoiksi et jaksoin odotella ja elää alkuoireiden kanssa. :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pikku-Mauri kirjoitti:

Olen seksuaalisesti aktiivinen mies. Sain erääseen vaivaan Cipralex 5 mg ja siitä meni halut. Ei kiihota mikään, eikä nalli napsahda. Jos käsipelillä napsahtaa, se ei tunnu miltään. Onko tämä vain aloitukseen liittyvä sivuoire, vai onko se koko lääkityksen jatkuva piina?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu