Suomi tunnetaan maailmalla mm. narkolepsiasta, ydinjätteistä,
kouluampumisista, vanhasta autokannasta, totalitäärisestä äärisosialismistaan,
ankarasta verotuksestaan jne.
Mutta Suomi on toki muutakin, onhan Suomi mm. ihmiskokeiden luvattu maa:
Täällä tehdään rahaa mm. suorittamalla rokotetutkimuksia lapsilla.
Ja kuin tämä kaikki ei olisi vielä tarpeeksi: Suomi rokottaa lähes koko
jälkipolvensa skvaleenilla joka on jo iät ja ajat sitten
todettu aivan liian vaaralliseksi elimistöön injektoituna.
Vaan tälle älyttömyydelle ei löydy näillä näkymin pistettä,
Suomella ei ole toivoa nykypäättäjien johdolla
kouluampumisista, vanhasta autokannasta, totalitäärisestä äärisosialismistaan,
ankarasta verotuksestaan jne.
Mutta Suomi on toki muutakin, onhan Suomi mm. ihmiskokeiden luvattu maa:
Täällä tehdään rahaa mm. suorittamalla rokotetutkimuksia lapsilla.
Ja kuin tämä kaikki ei olisi vielä tarpeeksi: Suomi rokottaa lähes koko
jälkipolvensa skvaleenilla joka on jo iät ja ajat sitten
todettu aivan liian vaaralliseksi elimistöön injektoituna.
Vaan tälle älyttömyydelle ei löydy näillä näkymin pistettä,
Suomella ei ole toivoa nykypäättäjien johdolla
Vastaukset 81
Vanhimmat
"Rokkibändi" Lordi edustaa nykysuomea maailmalla:
http://3.bp.blogspot.com/_T3uuYtITFSU/SsQT129xWZI/AAAAAAAAE3w/I23pv_RVUDw/s400/lordi.jpg
Toki Suomi on tunnettu maailmalla myös Hitlerin
kanssa veljeilleestä Mannerheimista ja juutalaisluovutuksistaan.
Ensimmäisen maailmansodan aikoina Mannerheim kunnostautui
lähinnä listimällä omaa kansaansa ja toisen maailmansodan
aikana johti Suomen ankaraan miestappioon ja alueluovutuksiin
Neuvostoliitolle.
http://www.hs.fi/kuvat/iso_webkuva/horizontal/1135240362223.jpeg
Suomi on myös tunnettu hiihtomaa:
http://yle.fi/ecepic/neon3/archive/00276/hiihto_doping_yle_276538b.jpg
unelmoi miesten halailun leviämisestä
-Räikkösestä,Häkkisestä,H.i.m:stä, Ahtisaarwsta Ja vettelestä niistä.!!
Suomelle olisi hyva sulka hattuun pyrkia poistamaan ainakin ne pienet helposti muutettavat asiat, jotka nakertavat Suomen mainetta mailmalla toistuvasti. http://mattiviikate.newsvine.com/
Suomi tunnetaan myös tasa-arvostaan, joka polkee miehiä sekä valtaväestöä puhutun kielen perusteella!
..mainita vallan hienot luontoarvomme, eli jokainen vapaana nähty villieläin tulee saattaa ruokapöytään tai tienposkeen mätänemään!!
leväperäisestä tuomio istuinkäytännöstään,rikollisien paapomisesta,MAMUISTA ja niille avokätisesti annettavisa avuista,tyhmistä poliitikoistaan,korruptoituneesta valtionhallinnosta,kovista jokapaikan veroista ,kalliista hintatasosta,suomalaisiin kantaväestöön kuuluvia kohtaan harjoitetusta rasismista päättäjien taholta,kytistä joita viedään kuin pässiä narussa pomojensa osalta,typeristä päätöksistä niin kotimaassa kuin ulkomaitten oslata,eu:n kuulumisesta,vähemmistö rantaruottalaisista,lissäntyneistä ryssistä,etc listaa voisi jatkaa loputtomasti ainakin näin nega sellaisten asioiden osalta ja mitä tule hyviin asioihin .........?
siitä että kaikenlaiset saatanan sekopäät saavat riehua vapaana ilman että systeemi reagoi mitenkään. Tämä palsta on erinomaisen hyvä esimerkki sekopäiden määrästä ja laadusta Suomessa.
suomi kyllä tunnetaan "hulluista sekopäistä" täällä voi tehdä melkein mitä vaan eikä mitään tule. lapset eivät kunniota ketään muuta kuin itseään ja suomen "kohteliaisuus" on nyt mitä on.
tämä palsta on sananvapuden todellinen kehto ja artikulaation kulminaatiopiste.
totuus löytyy täältä 75,8% suuremmalla todennäköisyydellä, kuin seitsemänpäivää lehdestä.
Juu, jos nää palstat kertoo ja ovat mittarina niin eipä kansassa ylistämisiin asti.
mietittyä näitä juttuja; kun kuulee uutisista juttuja maamme nuorisosta ja sen kyvystä käyttäytyä. Miten ennen pitkää käy esim. veteraaniemme perinnölle (=yhdenvertainen ja humaani Suomi)? Jos kehitys jatkuu nykyisen kaltaisena, tuleeko olemaan kansakuntaa nimeltä Suomi esim. vuonna 2060?
suomi tunnetaan myös itsestäään liikaa luulevista vanhuksista. Jotka eivät oikeasti tiedä asioista mitään. Kadun sitä että joskus maksoin sotaveteraani keräykseen, koska eivät selvästikkään nekään rahat kelvanneeet vanhuksille kun pitää tuolla kaduilla valittaa.
Voitaisiin muuttaa suomen nimi Suomi Finlandista-->Suomi Hölmölandiksi
Senverran typerä kansa.
muuta pois suomesta jos ei kelpaa
Suomi tunnetaan hemohessistä ja paavo M Petäjän punapersepaviaanin punaista väriä hehkuvasta naamasta.
Suomi tunnetaan myös luomuvastaisuudesta ja eineksien aiheuttamasta diabeeteksestä, sekä hikisukalle lemuavasta einespierusta.
Kaikenlaisen kokeilujen vapaa maa kuten esim. E10-"polttoaine".
Tuo avauspuheenvuoro on tyypillisesti jonkun joka käy satunnaisesti maailmalla ja jos käy, niin kekittyy siellä mollaamaan Suomea ja suomalaisia.
Eli juuri niitä ihmisiä, joiden takia brändityöryhmiä tarvitaan korjaamaan sitä tuhoa ja pahaa, joita valittajat ja juopot siellä aiheuttavat.
Paras brändin kohotus olisivat hyvin käyttäytyvät turistit, jotka pystyvät kertomaan Suomen hyviä puolia.
höhöhöhö
sä runkku olet käynyt kerran jossakin ruotsissa "liikematkalla" ja olet nyt olevinaan maailman kansalainen.
Tiedoksi vain että ainakin osa kommentoijista on ASUNUT muualla kuin suomessa ja todennut suolen, siis suomen, olevan persiistä!
Tottakai jos verrataan suolea johon afrikan tms. persläpeen niin hieno maahan tämä on,totta.
MUTTA KU ME ASUTAAN OLEVINAAN SIVISTYNEESSÄ LÄNSIMAALAISESSA MAASSA ja meitä pitää verrata vastaaviinmaihin.
Uskot siis Pohjois-Korean malliin.
Liikematkalainen heitti vaikean yhtälön. Hyvin käyttäytyvät suomi turistit,jotka pystyvät kertomaan
Suomen hyviä puolia.
Eli pitäisi käyttäytyä ja valehdella.?
suomesta 1993 eikä tulisi mieleenkään kehua mitään sieltä. En muuttanut Ruotsiin.
-Suomi on taitava laivanrakentajamaa, vaikka telakat onkin ulkomaalaisyrityksien omistuksessa.
-Suomalaiset pilotit ovat taitavia, paitsi ne pari vuosia sitten jotka lensivät kännissä.
-Suomessa on kaunis luonto ja saaristo, jota pilataan jatkuvasti. Venäläiset heittävät paskavetensä Suomenlahteen.
-Suomessa on örveltäviä, elämäänsä kyllästyneitä känniläisiä kaduilla horjumassa. Suomi onkin maailman nro. 1 alkoholinkulutuksessa.
-Masennus/Vitutus on Suomen kansantauti.
-Suomi on häiriintynyt maa, kouluammuskelijoita eniten vuosien sisään.
-Ruokakulttuuri on nyt mitä on, paskalta näyttävä pääsiäisruoka on mämmi, karjalanpaisti on ihan jees luulisin.
Stuppi taas intoili niin epäsuomalaiseen tapaan miljoonannen työryhmän tuloksista. Edelliseltä mainoskierrokselta maailmalle tuloksena oli mamuryntäys. Helppo raha houkuttaa aina onnenonkijoita mutta sitä meidän yksinkertaiset päättäjät eivät voi myöntää. Tän prändäyksen tuloksena menetämme sitten veden pilkkahintaa jollekin sutkille bisnesmiehelle. Vesihän on nyt oikein tyrkyllä, emme osaa nimittäin arvostaa mitään todella arvokasta. Kyllä joku rahanhaistava sen veden vie, suomalaisilta on niin helppo viedä, kun ei meitä ole opettu pitämään puoliamme. Vähempikin prändäys rittäisi.
On vielä vapaa maa joka haistattaa historian tapahtumille ja sotaveteraaneille ja vanhuksille sekä kantasuomalaisille pitkät ja jakaa rahansa mieluummin ulkomaille tai pakoloisille!
Läpimädät poliitikot toivottavat kaikki tänne asumaan ja myyvät loput Suomesta ulkomaille!
Suomen ongelma on päättäjät eli poliitikot!
Poliitikkojen vaihtuvuus on liian pieni eli vanhat runkku poliitikot pistää lammasmaiset uudet poliitikot "kuriin" eli ajettelemaan samalla tavalla.
tarvitaan kunnon ravistus eduskunnassa jotta saadaan vanha, surkea, kaavoihin kangistunut sonta pihalle eduskunnasta.
Muuttakaa muualle asumaan, jos Suomi on näin huono paikka asua....
ratkaisu voisi olla jos sinä, tyhmä suomilammas, muuttaisit, tai ehkä jos sut tapettais?, pois.
Mieti tätä.
eli samana vuonna kun suomi liittyi Euroopan Unioniin. Ymmärsitkö? On tullut vähän perspektiä näihin asioihin kun täällä Euroopassa katselee ympärilleen.
No tietenkin suuresta alkoholinkulutuksesta ja mielenterveysongelmista kärsivistä kansalaisista.
Viinan juonnista.
Ja hyvinvointivaltiosta, jossa kaikki on huonosti ainakin näiden palstojen mukaan.
painuppa vittuun valittaja
Miksei kukaan kirjoita itsemurhien määrästä. Siinähän Suomi tunnetusti on maailman huippua. Ja sen kyllä uskoo kun seuraa tätäkin keskustelua.
suomi tunnetaan vieraanvaraisuudesta,vaikka omilla ois kuinka huonot olot tahansa,tänne haalitaan kaikki rupusakki viettämään yltäkylläistä elämää. sekä siitä että johtajat ja poliitikot voivat rahastaa maan tyhjäksi. ja sitte tokaista :tämä oli paras vaihtoehto Suomalaisille.kansa ei lähde barrikaadeille koska ovat vellihousuja, ja tämän tuntuu tietävänkerjäläiset ympäri maapalloa!!
Suomalaisen on turhaa ajatella tai pohtia mitä muut ajettelevat Suomesta, tuskin pohtimisen lopputulos tulee olemaan se oikea.
Minä ulkomaalaisena, joka lukee päivittäin arabin, turkin, kurdin ja englannin kielisiä lehtiä (english.aljazeera.net, haberturk.com, firatnews.com, nytimes.com, www.thesun.co.uk, hs.fi) ajattelen näin suomesta:
Faktat:
1. Harva ihmisistä tietää missä Finland on.
Jäi vielä, että kärttyisistä ihmisistä. Positiivista ei niin vaan ilmaistakaan v...u.
-Suomi on häiriintynyt maa
LOL
että Suomi on tunnettu Romaniassa.
juopoista virkamiehistä luulisin ainakin että romaniassa tunnetaan.
surkuhupaisan kuuluisa ihmisistään.
- Suomalaiset sanovat asiat päin naamaa eivätkä ainakaan teeskentele, joka on hyvä asia. Jatkuva kärttyisyys ja alakulo kuitenkin masentaa
- Suomalaiset tekevät paljon itsemurhia
- Suomalaiset juovat eniten kahvia
- Suomalaiset ovat alkoholin suurkuluttajia
- Suomalaiset ovat fiksuja, ujoja ja hiljaisia
- Suomalaiset ovat tosi valkonaamoja
- Suomalaiset ovat koirahulluja
- Suomessa saunotaan, juodaan olutta ja syödään makkaraa
- Joulupukki on Suomesta
- Suomalaiset ovat huonoja perhesuhteissa, jonka takia lapset ovat erityisen huonokäytöksisiä. Vanhemmat ei osaa näyttää rakkauttaan/tunteitaan lapsilleen eikä toisilleen. Eikä aikuiset ystävilleen jne.
VITUN MIELIVANK,I HITLERIN JÄLKILAINEN PASKA EIKO PUHUTA JUUTALISI TAPPOA MANNERHEIM MUKAA VITUN PÄÄLIKKO PASKA NATSI HULLU!!!
Muutin Canadasta tanne takaisin ja oli virhe,olin kyllä seurannut siela miten Suomelle naurettiin kun Poliitikot voivat mielin maarin pistää kansaa halvalla ja siinä sivussa siirrellä itselleen mukavia palkkioita ja turvatun tulevaisuuden.Ja tottahan tama kaikki oli kuten olen saanut huomata taala,havettaa olla Suomalainen ihan jo senkin vuoksi kun Canadassa veteraanit ihmettelivät että onko joku "alytys ollut tuo talvisodan hengesta puhuminen"eihan tuollaiset herrain pompoteltavat lampaat ole voineet lyoda kampoihin venajalle,johtopaatos olikin monasti että Saksalaisethan taala homman hoiti.Onneksi pois muutan enka palaa korruptoituneeseen isan maahani.
Muu "juttu" on ilman ääpilkkuja paitsi "sinä ja että" sanat!
Sitä se tekee kun spämmää satoja viestejä vrk.!!!!!
BUUAAAHAAA......
...nykypäättäjien johdolla? Kuka heidät valitsi? Me äänestäjät valitsimme, joten nyt on turha valittaa kun paskat on housussa ja valitsemamme päättäjät ovat puikoissa. Missä oli nuoret sukupolvet?
Ollilan johtama brändiryhmä on siinä oikeaasa, että Suomi voisi myydä maailmalle vettä, puhdasta luontoaan ja sosiaalisuuttaan. Esimerkkinä vaikka mustalaisleirit, niiden poltto ja mustalaisten maksaminen maasta ulos.
Vedestä tulee seuraava maailmansota. Puhdasta vettä tarvitaan silloin paljon ja yhtä paljon sosiaalityötä ja raunanneuvotteluja. Siinä Suomen uusi maailmanbrädi, jota kannattaa jalostaa ja tehdä tunnetuksi.
Isofaija
jolla ei ole omaa tahtoa,on vain eun-herrojen teot,alistettu eun johtoon,kiitos eulle meidän ei tartte eikä voida itse päättää mistään,HYVÄÄ JOULUA EULLE,ja sen tukijoukoille
Tarvitaan apuun jo bränditöryhmäkin, kun normaali brändi on laskenut kuin lehmän häntä!
Jos Suomi nyt ensin "neuvotelisi" edes itsensä ulos sodasta...
MAksamme hymistellen välimerenmaiden rosvovaltioiden tärväämät varantonsa, ilman mitään vakuita, takauksia tai muutakaan suojaa. Toteamme vielä ykskantaan että eihän ne mitään takaisin maksa...
Olemme myös HYVINHYVINHYVIN hyysäävä paskakansa. Mm. Thorssin nimi tunnetaan maailmalla (Sudan, Somalia, Egypti, Pakistan jne jne jne).
Voitte olla varmoja että suomi tunnetaan maailmalla:
http://www.youtube.com/watch?v=8Y9a687EMRU
sanoi vilkkumaan maija
Suoli tunnetaan hyäveliperseilystä ja hyväveliluokkajaosta. Italian mafiakin on ihmeissään
Töitä et saa, ainakaan helposti jos et ole hyväveli ja nuole toisen veljen persettä tai maksa jotain lahjuksia.
Suomea ei tunneta yhtään mistään, mutta Suomalaiset tuntee nukyiset päättäjät jotka ovat täysin utpotisteja. Puhuvat täysin roskaa ja valehtelevat kansalle "töikseen" niin kun nyt on huomattu.
Rahaa kylvetään ympäri maailmaa.
Ollilakin ihan päävammanen mikäli olette seuranneet sen höpinöitä telkkarista.
Jätkä juttelee ihan mitä sattuu Suomen kehittämisestä hakis ne aivot narikista ja pysyis eläkkeellä eikä laukois hölopöljä, johan sille koko kansa nauraa.
"puolustusvoittajien maa"
maa jossa jokainen turpiinsaanti on "puolustusvoitto".
http://www.youtube.com/watch?v=n0AuJjTUD84
tuhansien murheellisten laulujen maa.
Se ei pidä paikkaansa.
Suomi on miljoonien murheellisten laulujen maa,
ainakin pian, ellei päättäjien asenne muutu.
http://www.youtube.com/watch?v=bXF-VFypIic
Mistä johtuukaan että toisarvoisiin asioihin paneudutaan ihan aikuisten voimin . Suomea ei todellakaan tiedetä olevankaan eikä lie tarpeenkaan , täältä savustetaan yrityksetkin joilla
olisi mahdollista levitä laajemmallekkin ja siinä samalla tuoda ilmi valmistusmaa .
On luottotappio syntyä Suomeen.
Kun lapsi syntyy Suomeen hän on oitis reilusti yli kymmenentuhatta
euroa tappiolla. Koska valtion velka kasvaa koko ajan, vuoden taas
päästä syntyy entistäkin velkaisempia lapsia.
On luottotappio syntyä Suomeen.
Tosin... syntyminen Suomeen on jatkossa yhä epätodennäköisempää...
Koska Suomessa on lähes aina kylmä,
Suomalaiset saunoo henkensä edestä...
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2010/08/1167696/laakari-saunakisasta-jarjeton-kilpailumuoto
Hei vain :)
Minulla on tuttavia paristakymmenestä Euroopan maasta ja lähes yhtä monesta maasta Euroopan ulkopuolelta. Keskusteluissamme esiin noussut yleisin yhteinen nimittäjä suomalaisille on kyvyttömyys kommunikoida kahdenvälisesti ja tarve hakeutua vastakkainasettelutilanteisiin.
Viimemainittujen muodot vaihtelevat 1900-luvun väkilukuun suhteutettuna Euroopan verisimmästä sisällissodasta aina 2000-luvun persoonattomiin muoti-ilmiöihin, joista tähän yhteyteen sopinee parhaiten nostaa esiin anonyymipalvelimien viharyhmät, nimettömänä kiihottaminen seksiin, väkivaltaan tai molempiin, sekä kasvokkain tapahtuvan koulukiusaamisen volyymiltaan tuhatkertaisesti syrjäyttänyt kasvoton nettikiusaaminen.
Suomalainen virtsaa vappuna porttikäytävään. Alaikäinen suomalainen unohtaa kännissä ehkäisyvälineet. Metsissämme elää yhä useidenkin eliölajien terveitä yksilöitä.
Suomalainen tunnetaan juopottelustaan ja vieraiden pelostaan. Siitä on vaikea saada aikaan markkinoitavaa ilmiötä.
Ehtymättömästä kateudesta meidät pitäisi tuntea.
Aikaisemmin Suomi tunnettiin mm. Joulupukista
http://www.youtube.com/watch?v=qoZHNMEZkLU
http://www.gaytoday.com/garchive/world/020800wo.htm
Suomi tunnetaan nokian kännyköistä ja kumisaappaista, suomalaisesta sisusta, poroista,joulupukista,saunasta, ja lumesta.
Suomi tunnetaan myös ihmisoikeuksien polkemisesta.
http://www.mtv3.fi/uutiset/kotimaa.shtml/2001/07/70187/suomelle-tuomion-ihmisoikeuksien-loukkauksesta
Suomessa ei osoiteta mieltä.
Tosin on kuulemma joskus yritetty...
http://suomenkuvalehti.fi/jutut/kotimaa/suomen-kuvalehti-vie-smash-asem-tuomion-euroopan-ihmisoikeustuomioistuimeen
Suomessa on poliiseja enemmän kuin Kansalaisia?
http://www.youtube.com/watch?v=3236m1QAXhM
ei ole sisua, on vaan nakkijonoissa toisiaan pahoinpiteleviä känniääliöitä..
Suomessa popsitaan pillereitä kuin...
http://suomenkuvalehti.fi/blogit/viikon-puheenaihe/olemmeko-laakeriippuvainen-kansa
Jestas. Olette kai te tyhmiä, jos kuvittelette, että Suomi on HUONO maa. Mua hävettää teidän puolesta. Ette ansaitse olla suomalaisia, jos maastamme tulee ensimmäisenä mieleen ne huonot puolet.
TOSI ON.....
Mielestäni tässä ketjussa on tpaljon tervehenkistä itsekritiikiä
ja ironiaa: aivan erinomaista vastapainoa YLEN annille jossa
kaikki aito Suomalaisuus on sensuroitu pois.
Kuka muuten enää luottaa näihin YLEN puuhiin?
Tänäkin päivänä YLE suolti tyypillistä piikkipropagandaansa:
http://yle.fi/uutiset/kotimaa/2010/11/parolassa_syksyn_ensimmainen_sikainfluenssatapaus_2173714.html
Optioistaan Suomi tunnetaan:
http://fi.wikipedia.org/wiki/Fortumin_optiot
"Muuttakaa muualle asumaan, jos Suomi on näin huono paikka asua.... "
eihän täältä kannata pois muuttaa - sen ku elelee loisena ja tekee pimeitä hommia. vanhoilla päivillään voi sitten muuttaa johonkin lämpimämpään.
Mikä on kansainvälisesti persiistä. Kuten Nokia.
Jos et tiennyt asiaa todeksi, niin miksi Ollila ei ole koskaan TV:ssä jakeilla?
Siksi koska seisovaa kyrpää ei saa näyttää televisiossa.
Johtopäätelmä:
Ollilan johtamat hyvätveljet jotavat Suomen paskaan, ja Ollila vaan taas sanoo, että toimikuntahan asiat päätti...
Paskaaks tässä!
Suomi maa jossa sosiaalituet ohjataan jo
hyvässä asemassa oleville: on maataloustukia
maanomistajille jne.
Että eriarvoisuuden railo olisi mahdollisimman räikeä;
Suomi pyrkii syrjäyttämään niin monta kuin
mahdollista perusturvasta.
Tällä toimenpiteellä saadaan
mm. työttömien tilastot näyttämään siedettävältä.
Koko New York ja maailman isorikkaat nauraa Suomalaisille
katsoessaan Suomen jonoja sikapiikille:
he kun sattuvat tietämään mitä se piikki sisältää.
http://yle.fi/alueet/keski-suomi/2009/11/rokotusjonojen_pituudessa_vaihtelua_1152654.html?comment_form=show
Leipäjonoista tulisi tuntea Suomi. Muissa länsimaissa ei pakkasessa jonoteta ruokaa.
Eikä taideta niin tehdä edes Pohjois-Koreassa.
"Conan O'Brien jatkoi Halos-vitsailuaan"
http://www.hs.fi/viihde/artikkeli/Conan OBrien jatkoi Halos-vitsailuaan/1135262072933
Suomi tunnetaan leväperäisestä suhtautumisesta kerjäläisten ja loisten maahan tuloon. Suomi tunnetaan myös avokätisyydestä rahan jakelijana ulkomaalaisille loisille ja kerjäläisille.