PERSUT NOUSUSSA - SOSSUT LASKUSSA

PERSUjen kannatus sen kun jatkaa nousuaan. Uusimmassa Taloustutkimuksen tekemassä gallupissa persujen kannatus lähes 15%. DEmarien laskussa. Kannatus onkin ko. puoilueen kohdalla HISTORIANSA ALHAISIN.

Kaiketi ei Päivi Lipposen "kävelypuku" ota tulta....... Taisi kommentoida mm. Tampereen tapausta aiheetta
7135
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

keino nousta on että vasemmisto yhdistyy...luulisi että löytyisi yhteinen puolueohjelma. Ja muutenkin suomessa on aivan liikaa puolueita. Riittäisi kolme puoluetta.

Äänestä

kommentoi mm. Tampereen tapausta.

Kun KAIKIN KEINOIN OPETUSMINISTERIKSI halajaa....

Äänestä

sitkeää pysymistä kärjessä, vaikka niin paljon on tullut selvästi lunta tupaan kokoomuslaisille, kuten lainojen antaminen ulkomaille, homolakien (sukupuolineuraali) puoltaminen, natomyönteisyys, mamujen kassa kaupalla tänne ottaminen (määrättömän paljon lisää).

Äänestä
  • NIILLÄ (=kokkarit) on hyvät mainostoimistot asialla.

    Eli kun verotusta kiristetään lähetetään suomalaisille joka kotiin mainoksia "Verotus kevenee" jne. jne.


    Suomalainen taitaa olla hiukka tyhmä kun sellaisiin uskoo....

    Äänestä

  • ainakin P Lipponen haluaa OPETUSMINISTERIKSI ja....

    Äänestä

  • Kukahan se omistaa tuon Taloustutkimuksen siinähän selvä syy miksi kannatus ei putoa toisten puolueiden alle. Tulee potkut toimitusjohtajalle, jos tulokset putoavat.

    Äänestä

  • Tosi on kirjoitti:

    Kukahan se omistaa tuon Taloustutkimuksen siinähän selvä syy miksi kannatus ei putoa toisten puolueiden alle. Tulee potkut toimitusjohtajalle, jos tulokset putoavat.

    Suomessa on paljon henkisesti tylsiä. Hirveä määrä uskoo Jyrkin työvoimapulaan aivan täytenä
    totuutena. Eli on aivan sama,mitä satuja kertoo, kun kyseessä on "herra" vv-ministeri.
    Lisäpontta antavat puolueen tilistä nauttivat lopparit. Täälläkin ketjuissa jatkuva huuto juopoista
    lintsareista ja töiden pakoilijoista. Aika arvelluttavaa syyllistää 400 000 ihmistä rappiotyypeiksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


LIPPOS MAFIA & soini kirjoitti:

PERSUjen kannatus sen kun jatkaa nousuaan. Uusimmassa Taloustutkimuksen tekemassä gallupissa persujen kannatus lähes 15%. DEmarien laskussa. Kannatus onkin ko. puoilueen kohdalla HISTORIANSA ALHAISIN.

Kaiketi ei Päivi Lipposen "kävelypuku" ota tulta....... Taisi kommentoida mm. Tampereen tapausta aiheetta

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu