Näyttelijä tappoi äitinsä samurai-miekalla saatuaan käskyn jumalalta. Hän halasi äitiään juuri ennen surmaa ja perheen lähipiirin mukaan poika ja äiti olivatkin aina olleet läheisiä. Aivan sairasta. Kukaan ei voi pimahtaa noin pahasti tuosta vaan - miksei tällaisia saada ajoissa hoitoon?
http://www.iltasanomat.fi/viihde/Äitinsä murhasta epäilty näyttelijä Olin kuin Matrixin Neo/art-1288352243795.html
http://www.iltasanomat.fi/viihde/Äitinsä murhasta epäilty näyttelijä Olin kuin Matrixin Neo/art-1288352243795.html
Vastaukset 3
Vanhimmat
Sinähän sen itse sanoit. Mitä hait tällä jos saan kysyä?
Kyseessä oli selvästi demonit, ei Jumala. Ja vapaamuurarit ei ole kristillinen järjestö.
Demoneita voi olla yllättävissäkin paikkoissa. Erään kristillisen paikan takahuoneessa hyväksikäytetty nainen näki myös demoneita. Hän piirsi niitä myös tauluihinsa (pieniä mustia perkeleitä). Kerran hän kysyi yhtäkkiä "kuka murhataan?" vaikka mitään puhetta mistään sellaisesta ei ollut. Kyseinen paikka oli Patmoksen Kristillinen keskus Harjukadulla (Leo Mellerin järjestö). En tiedä, onko enää auki. mutta kiertäkää kaukaa!
Jos kertomus olisi Raamatusta, niin uskovat hyväksyisivät sen oitis, eivätkä pitäisi sitä moraalisesti vääränä, koska jumalahan oli käskenyt, joten silloin se on ihan ok. Eihän jumala voi tehdä mitään moraalisesti väärää, vaikka se olisi meidän mielestämme miten väärää tahansa. Mutta kun taas nykyaikana tämmöistä tapahtuu että Jumala käskee tappamaan, niin se ei olekaan enää normaalia. Eli uskovat eivät usko siihen että Jumala vielä tänäkin päivänä voisi antaa käskyjä ihmisille ja käskeä heitä tappamaan, niin kuin Raamatun aikoina. Kummallista uskonpuutetta.