Onko tämä pakottamista

Päivänä muutamana sitten ovikello soi ja kun avasin oven, noin 10 v. lapsi vähän vanhemman murkun kanssa oli tulossa keskustelemaan uskonasioista HERÄTKÄÄ-lehti kätösessään. Eikö ton ikäisten pitäisi olla arkena aamupäivällä koulussa?
3203
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

maallinen kouluttautuminen on turhaa. Nyt eletään lopun aikoja ja tämä järjestelmä tuhoutuu ja alkaa paratiisii. Myös tämä 10v lapsi, että murkku tavoittelevat vohlien ja leijonien laitumille syömään ruohoa.

Äänestä

voinut kysyä sitä lapsoselta itseltään.
Ainoastaan hän itse voi kertoa, miksei ollut siihen aikaan koulussa?

Äänestä

asia selviäisi kysymällä meediolta?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


totta joka sana kirjoitti:

Päivänä muutamana sitten ovikello soi ja kun avasin oven, noin 10 v. lapsi vähän vanhemman murkun kanssa oli tulossa keskustelemaan uskonasioista HERÄTKÄÄ-lehti kätösessään. Eikö ton ikäisten pitäisi olla arkena aamupäivällä koulussa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu