Mirelle ja mielialanvaihtelut?

Onko Mirelle pillereistä apua mielialavaihteluihin? Vaihdan pian Melianesta Mirelleihin kyseisen ongelman takia. Olisiko jollain kokemuksia?
Ja sitten vielä, kun vaihtaa Melianesta Mirelleen, niin kuuluuko pitää taukoa viimeisen Meliane laatan jälkeen ennen Mirelleä??
Kiitos jos joku viitsii neuvoa...
1181
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Oon käyttänyt kohta kolme vuotta Mirelle pillereitä ja en oo kyllä huomannut mitään sivuvaikutuksia. Ehkä joskus saattaa hermot mennä tavallista herkemmin ja itkuttaa ennen menkkoja. Mutta ei muuta.

Nyt itse tuskailen kun ensimmäisen kerran jäi tabletti ottamatta, eilen illalla unohtui kokonaan ja nyt illalla vasta tajusin asian. Menkat kyl pitäis alkaa ens viikolla joten en usko ett tän tapahtuman pitäis vaikuttaa.... Raskaus ei ois kyllä nyt tähän elämäntilanteeseen sopivaa...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


HaluaaTietää kirjoitti:

Onko Mirelle pillereistä apua mielialavaihteluihin? Vaihdan pian Melianesta Mirelleihin kyseisen ongelman takia. Olisiko jollain kokemuksia?
Ja sitten vielä, kun vaihtaa Melianesta Mirelleen, niin kuuluuko pitää taukoa viimeisen Meliane laatan jälkeen ennen Mirelleä??
Kiitos jos joku viitsii neuvoa...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu