YRITYS VERO 10 prosenttiin !!!!

näin saadaan suomeen nolla työttömyys
375
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

vaikka yritysverotus olisi Suomessa NOLLA, on työttömyys sama.

Ei TYÖNANTAJAT siitä muutu.

Äänestä

Mihinkäs ne työvoimatoimiston kaikki väki sitten joutuu? Pirunmoinen oravanpyörä tämä työllistäminen.
Variksen nokka irti tervasta niin pyrstö tartuu tervaan.

Äänestä

olen ymmärtänyt, että autuus alkaa siitä kun yritysten toimintaedellytyksiä edistetään niiden maksamia veroja laskemalla. Jos kerran näin on, minkä ihmeessä yrityksiltä ja niiden omistajilta pitää periä veroja lainkaan?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sandnadsbka kirjoitti:

näin saadaan suomeen nolla työttömyys

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu