Venäjää pakko Ruotsin tilalle kouluihin ?

Kyllä on ihmeellistä että nuo SAATANAN Ruotsin kielen =HOMOJEN kielen puolustajat eivät tajua sitä tosiasiaa
TÄMÄ on Suomi EIKÄ täällä ITÄ-RAJALLA tarvita RUOTSIN KIELTÄ. Täällä käy 1,5 milj, venäläistä turistia ja asuu 5000 ihmistä jo pelkästään Imatran alueella.

http://yle.fi/uutiset/kotimaa/2010/11/itarajan_venaja_kuumensi_pakkoruotsi-illan_2184181.html
180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

suomalaisille! Nyt pannaan töpinäksi tämä kanssa....ja pakkoruotsi pois.....luetaan sitten venäjää...ranskaa tai espanjaa mutta sen pitää perustua vapaaehtoisuuteen! Ruottalaiset kukkoilevat täällä ällöttävällä tavalla....heidän pikkuruinen kielialueensa ja heikko itsetuntonsa vaati heitä "orjuuttamaan" valtaväestöä ennekuulumattomalla tavalla!
Luin koulussa kahdeksan vuotta ruotsia....en ole ikinä sitä tarvinnut! Olisin lukenut englantia pitkänä kielenä mieluummin koska englantia olen tarvinnut elämässäni ....en ruotsia!
Ruotsinkieli oli joskus Suomessa hallintokieli.....nyt on uusi aika ja uudet tuulet....pakkoruotsi pois ja äkkiä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


RUOTSI=HOMOT kirjoitti:

Kyllä on ihmeellistä että nuo SAATANAN Ruotsin kielen =HOMOJEN kielen puolustajat eivät tajua sitä tosiasiaa
TÄMÄ on Suomi EIKÄ täällä ITÄ-RAJALLA tarvita RUOTSIN KIELTÄ. Täällä käy 1,5 milj, venäläistä turistia ja asuu 5000 ihmistä jo pelkästään Imatran alueella.

http://yle.fi/uutiset/kotimaa/2010/11/itarajan_venaja_kuumensi_pakkoruotsi-illan_2184181.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu