ELÄMÄNI KÄÄNEKOHTA

JK

MUN ELÄMÄ MURTUI KOKONAAN KUN MIEHENI KUOLI

13

1489

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ola50

      Oli vastoin käyminen mikä hyvansä niin paikalle ei saa jäädä makaamaan.Ja vaikka kuinka pahalta tuntuu niin elämässä on mentävä eteen päin.Kuolema on peruuttamaton,mutta SINÄ elät.Ja jos siihen suruun jää märehtimään niin että se estää elämästä,ja tavallaan yksi kuolema tappoi kaksi.Liika suru on itsesääliä

    • Janne.

      Voimia jaksamiseen!!

    • maariaam

      Minulla on sama asia edessä! Mieheni sairastui syöpään muutama kuukausi sitten ja elinaikaa ei ole paljoakaan jäljellä, koska mitään ei ole enää tehtävissä.
      En tiedä millainen tilanne sinulla on ollut, onko se tapahtunut äkkiä, vaiko odotetusti. Joka tapauksessa se on niin hirveän vaikeaa kun toinen lähtee lopullisesti pois. Se hiljaisuus, joka jää... on todella raskasta...

      Toivon sinulle voimia jaksaa tämän vaikeimman ajan läpi...
      Käy kurkkaamassa blogia http://rosaamaliafashion.blogspot.com/ jos sinä jaksat...

    • b d d t

      Sinulle! Elämä antaa ja ottaa. Olen kokenut saman, ja nyt kohta kuuden vuoden jälkeen osaan katsoa asioita taas valoisammin. Syöpä vei mieheni, alle 35-vuotiaana. Hän oli todella hieno ihminen.
      Nyt jälkikäteen ja koko elämän voin sanoa saman, että se muutti elämäni. Mikään ei tule kokskaan olemaan samanlaista kuin ennen. Elämänarvoni muuttuivat ja meni oikeastaan vuosia ennen kuin sain oman itseni taas kasaan. Olimm eperheen perustamisen vaiheessa, juuri ostaneet omakkotitalon ja häät tulossa. Valmistuin vuosien opiskelusta ja elämän oli tarkoitus alkaa silloin. Mutta toisin kävi.

      Toivoan että löydät jonain päivänä taas oman itsesi, uuden elämänhalun ja paljon pieniä ilon aiheita. Anna itsellesi aikaa, älä tee mitään väkisin. Kuolema ei ole elämää suurempi asia.

      Lämmin ystävähalaus Sulle ja mielenrauhaa jonain päivänä.

    • JK

      AIKA PAHASTI KÄVI

    • JK

      MULE KÄVI PAHASTI

    • JK

      MULLE KÄVIMPAHASTIUI

      • j k

        kyll'ää


    • ouhorg

      ie malaÏ lo kodotosaï nopta!

      • JK

        HEH HEH


    • 3+11

      Minulle se sama on jonakin päivänä edessä. Miehelläni on myelooma, luusyöpä. Hoidot ovat auttaneet, mutta koskaan ei tiedä, milloin lähtee huono suunta kehittymään. Mitään auvoa se uutinen ei tuonut, normaalia arkea eletään. Eläkkeellä olemme jo.
      Luopuminen on edessä jokaisella, toisilla vähin erin, toisilla kerrasta muuttuen.
      Ystäviä lähtee, suku harvenee jne.

      Usko Jeesukseen antaa voimaa ja sisäisen rauhan.

    • motta tootes

      Ha ha. Menitte siis jk-nettihäirikön halpamiinaan. Häiriintynyt jätkähän tuo aloittaja on.

    • :)

      Ei se ole vaarallista asiaahan he juttelee j.k on ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"

      Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä
      Maailman menoa
      324
      4243
    2. Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen

      Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.
      Maailman menoa
      135
      2385
    3. Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä

      Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575
      Maailman menoa
      82
      2026
    4. Harmi nainen kun

      olet niin elähtäneen näköinen. Miestä et koskaan löydä itelles. j
      Ikävä
      141
      1521
    5. Hotelli kainuu

      Mietityttää, hotelli Kainuussa, se, että asiakkaat voivat valita ketä saa olla ja ketä ei, Illan aikana asiakkaina!
      Kuhmo
      40
      1028
    6. Seuraavakin hallitus joutuu leikkaamaan

      Sitähän tämä hallitus nyt höpöttää, kun itse on ajanut tilanteen katastrofaaliseksi. Orpon hallitus lähti suurin puhein
      Maailman menoa
      136
      986
    7. Eikö me voitais

      Vaan harrastaa seksiä kun muusta ei tule mitään
      Ikävä
      26
      967
    8. Mistä kehon osasta

      Pidät minussa eniten?
      Ikävä
      77
      959
    9. Ovatko vastasyntyneet vauvat syntisiä?

      Se ihmisten keksimä järjetön perisynti, jos ovat!
      Luterilaisuus
      337
      901
    10. Pitäis vaan lopettaa

      Sinun kanssa yhteydenpito. Alkaa vaan haluamaan enemmän ja tuskin lopulta mikään kohtaisi. Ja ikävä vaan kasvaa ja lähei
      Ikävä
      8
      877
    Aihe