ELÄMÄNI KÄÄNEKOHTA

JK

MUN ELÄMÄ MURTUI KOKONAAN KUN MIEHENI KUOLI

13

1460

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ola50

      Oli vastoin käyminen mikä hyvansä niin paikalle ei saa jäädä makaamaan.Ja vaikka kuinka pahalta tuntuu niin elämässä on mentävä eteen päin.Kuolema on peruuttamaton,mutta SINÄ elät.Ja jos siihen suruun jää märehtimään niin että se estää elämästä,ja tavallaan yksi kuolema tappoi kaksi.Liika suru on itsesääliä

    • Janne.

      Voimia jaksamiseen!!

    • maariaam

      Minulla on sama asia edessä! Mieheni sairastui syöpään muutama kuukausi sitten ja elinaikaa ei ole paljoakaan jäljellä, koska mitään ei ole enää tehtävissä.
      En tiedä millainen tilanne sinulla on ollut, onko se tapahtunut äkkiä, vaiko odotetusti. Joka tapauksessa se on niin hirveän vaikeaa kun toinen lähtee lopullisesti pois. Se hiljaisuus, joka jää... on todella raskasta...

      Toivon sinulle voimia jaksaa tämän vaikeimman ajan läpi...
      Käy kurkkaamassa blogia http://rosaamaliafashion.blogspot.com/ jos sinä jaksat...

    • b d d t

      Sinulle! Elämä antaa ja ottaa. Olen kokenut saman, ja nyt kohta kuuden vuoden jälkeen osaan katsoa asioita taas valoisammin. Syöpä vei mieheni, alle 35-vuotiaana. Hän oli todella hieno ihminen.
      Nyt jälkikäteen ja koko elämän voin sanoa saman, että se muutti elämäni. Mikään ei tule kokskaan olemaan samanlaista kuin ennen. Elämänarvoni muuttuivat ja meni oikeastaan vuosia ennen kuin sain oman itseni taas kasaan. Olimm eperheen perustamisen vaiheessa, juuri ostaneet omakkotitalon ja häät tulossa. Valmistuin vuosien opiskelusta ja elämän oli tarkoitus alkaa silloin. Mutta toisin kävi.

      Toivoan että löydät jonain päivänä taas oman itsesi, uuden elämänhalun ja paljon pieniä ilon aiheita. Anna itsellesi aikaa, älä tee mitään väkisin. Kuolema ei ole elämää suurempi asia.

      Lämmin ystävähalaus Sulle ja mielenrauhaa jonain päivänä.

    • JK

      AIKA PAHASTI KÄVI

    • JK

      MULE KÄVI PAHASTI

    • JK

      MULLE KÄVIMPAHASTIUI

      • j k

        kyll'ää


    • ouhorg

      ie malaÏ lo kodotosaï nopta!

      • JK

        HEH HEH


    • 3+11

      Minulle se sama on jonakin päivänä edessä. Miehelläni on myelooma, luusyöpä. Hoidot ovat auttaneet, mutta koskaan ei tiedä, milloin lähtee huono suunta kehittymään. Mitään auvoa se uutinen ei tuonut, normaalia arkea eletään. Eläkkeellä olemme jo.
      Luopuminen on edessä jokaisella, toisilla vähin erin, toisilla kerrasta muuttuen.
      Ystäviä lähtee, suku harvenee jne.

      Usko Jeesukseen antaa voimaa ja sisäisen rauhan.

    • motta tootes

      Ha ha. Menitte siis jk-nettihäirikön halpamiinaan. Häiriintynyt jätkähän tuo aloittaja on.

    • :)

      Ei se ole vaarallista asiaahan he juttelee j.k on ?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      273
      1660
    2. Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?

      Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle
      Ikävä
      37
      1532
    3. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      21
      1370
    4. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      96
      1316
    5. Ikävöin sua

      Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan
      Ikävä
      6
      1217
    6. Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?

      Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?
      Suomussalmi
      10
      1047
    7. Minä täällä vaan

      Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛
      Ikävä
      86
      950
    8. Jos haluat jatkaa tutustumista

      Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.
      Ikävä
      66
      925
    9. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      43
      911
    10. Olet huippunainen

      Ja onneksi tiedät sen itsekin.
      Ikävä
      32
      900
    Aihe