Vasemmistoliitto puolusti työmiehiä ja työnaisia

Kaikki pisteet menevät nyt Vasemmistoliitolle, joka on se ainut puolue vastustamassa suomalaisten alistamista ilmaiseksi orjatyövoimaksi ja pitää ihmisten puolia tässä maassa. Hyvä Vasemmistoliitto ja kiitos, kun äänestit herrojen tukipakettia vastaan.
15180
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Kokoomuksen jatkepuolue rosvoaa työläisten rahat ! Boikotoikaa P-"suomalaisia" kokoomusherroja!

Äänestä
  • Onneksi tässä maassa on vielä Vasemmisto ja nyt sen on aika koota rivinsä , yhdistyä isoksi suureksi vasemmistoksi ja kaataa monikansallisten pankkien asialla olevat äärioikeistolaiset kokoomus-p-suomalaiset.

    Äänestä

  • Äänet Vasemmalle kirjoitti:

    Onneksi tässä maassa on vielä Vasemmisto ja nyt sen on aika koota rivinsä , yhdistyä isoksi suureksi vasemmistoksi ja kaataa monikansallisten pankkien asialla olevat äärioikeistolaiset kokoomus-p-suomalaiset.

    "Kaikki mikä on sinun on myös minun"

    Äänestä

  • Meppo_Syllis 3.0 kirjoitti:

    "Kaikki mikä on sinun on myös minun"

    Nyt se nähdään kuka/ketkä todella välittävät siitä, mitä Suomen kansalle tapahtuu, Vasemmistoliitto äänesti EI tukipaketin nimellä kulkevalle veropakolaisten huijaukselle.

    Äänestä

  • Meppo_Syllis 3.0 kirjoitti:

    "Kaikki mikä on sinun on myös minun"

    "Kaikille tarpeen mukaan, kaikilta kykyjen mukaan."

    Näillä pitäisi mennä. Tarkoitan!

    Äänestä

  • Meppo_Syllis 3.0 kirjoitti:

    "Kaikki mikä on sinun on myös minun"

    haista paska!

    Äänestä

  • UPDATE_9421968 kirjoitti:

    haista paska!

    Vasemmistoliiton riveihin nyt kaikki työläiset yhdistymään, EI tukipaketeille ja EI kokoomuspersuille.

    Äänestä

  • UPDATE_9421968 kirjoitti:

    haista paska!

    päivitetty slogani ,EHHHH. :D

    Äänestä

Vasemmistoliitto on aina puolustanut heikossa asemassa olevia tasapolisesti. Vähän aikaa sitten mm. huomattavaa korotusta peruspäivärahaan. He äänestivät aikanaan myös Filatovin ns. orjatyölakia vastaan. Kaikenkaikkiaan vasemmistoliitto on ollut johdonmukaisesti köyhien asialla.

SDP väittää nyt oppositiossa ollessaan välittävänsä köyhinstä, mutta heidän hallituskaudellaan on tullut tämä "orjatyölaki" ja taitettu indeksi. Taitettua indeksiä eläkeläisille kannattivat yksimielisesti kokoomus, demarit, kristilliset, RKP, vihreät ja vasemmistoliittokin. Tämä tapahtui Lipposen aikaaan, mutta mikään hallitus ei ole korjannut tätä.
Taitettu indeksi tarkoittaa hintojen nousu otetaan huomioon 80% ja ansiotasoindeksin muutosten vaikutus vain 20%. Työeläkkeet jäävät näin jälkeen palkoista. 10 vuoden aikana eläkkeet ovat jääneet noin 20% jälkeen palkoista.

Kristilliset välittävät köyhistä kunhan he vain eivät ole homoja. Iäkkäät ja lapsiperheet ovat heidän sydämenasioita. Nämä kotiarvot muut kurjat eivät heitä kiinnosta työttömät ei varsinkaan.

Mihin tarvitsemme kielipuolue RKP:tä tai uskontopuoluetta KD:tä. SDP:lläkään ei tunnu olevan enää omaa pelikenttää. He puolustavat vakityötä tekevää duunaria, mutta eivät sairaanhoitajia tai naisaloja yleensäkään, pätkätyöläisille ei heru sympatiaa. SDP:kin on tehnyt itsensä tarpeettomaksi, Vasemmistoliitto hoitaisi heidän vakityöläisen puolustuksensa.

Äänestä

Viimevuoden joulukuussa nykyinen paskahallistus äänesti orjatyövoiman lisäämisen puolesta. Vain ja ainoastaa vasemmistoliiton edustajat äänestivät EI. Sinnemäki lupaili, että ensivuonna tullaan vielä entisestään lisäämään orjatyötä.

Äänestä

Menee kyllä Vasemmistoliitolle! Ainoa järkevä puolue!

Äänestä

Ketä luulette vielä pettävänne ? Kommunistijohtajat ON AINA ja IANKAIKKISESTI ajatelleet valtaanpäästyään, että' köyhät jakakoot kurjuutensa kommunistisesti, kunhan johtajilla on ruhtinaallisesti !

Menkää helevetissä jo lopultakin katsomaan pohjois-korean tilannetta, jossa sitä paratiisia on rakentaneet iat kaiken.

Jopa koko kommunistiHOUREENPESÄ,-venäjäkin siitä luopui, ja te vain koitatte ängätä sitä VALETTA.
Taidatte olla meleko itsekkäitä, ja omahyväisiä -en paremmin sano !

Äänestä

Sinusta loistaa tyhmyys, köyhyys ja kateus. Siksi olet kyykyssä ja pysyt.

Äänestä
  • Vasurit haluavat rokoottaa suomalaisia korkeilla päästöveroilla sekä kieltää yksityisen autoilun..

    Äänestä

  • TOtuus" kirjoitti:

    Vasurit haluavat rokoottaa suomalaisia korkeilla päästöveroilla sekä kieltää yksityisen autoilun..

    Yksi henkilö kirjoittaa paskaa vasureiden ihanuudesta ja persujen paholaisuudesta. VAROKAA VASEMMALTA TULEVIA EI VÄISTETÄ LIIKENTEESSÄKÄÄN

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vasen 2011 kirjoitti:

Kaikki pisteet menevät nyt Vasemmistoliitolle, joka on se ainut puolue vastustamassa suomalaisten alistamista ilmaiseksi orjatyövoimaksi ja pitää ihmisten puolia tässä maassa. Hyvä Vasemmistoliitto ja kiitos, kun äänestit herrojen tukipakettia vastaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu