Tiede-palstalla on mainio artikkeli asiantuntijavihasta:
http://www.tiede.fi/blog/2010/12/02/auktoriteettiuskosta-asiantuntijavihaan
Sopii mainiosti kreationisteihin.
http://www.tiede.fi/blog/2010/12/02/auktoriteettiuskosta-asiantuntijavihaan
Sopii mainiosti kreationisteihin.
Vastaukset 4
Vanhimmat
vihaavat jb:tä joka jälleen kerran loisti asiantuntemuksellaan Nasa- uutisoinnin suhteen. Ainoana palstalla hän osui ennusteessaan oikeaan.
Missä ja miten?
En ole kaikkia keskusteluja lukenut.
""Sopiimyös mainiosti niihin evokkeihin jotka vihaavat jb:tä joka jälleen kerran loisti asiantuntemuksellaan Nasa- uutisoinnin suhteen.""
Eihän sinua kukaan vihaa, höpsö. Me nauramme sinulle ja säälimme sinua, mutta se on aivan eri asia kuin että vihaisimme sinua. Taisit taas luulla itsestäsi liikoja sairautesi vuoksi, sinä olet nimittäin vain yhdentekevä pelle, et vihaamisen arvoinen.
""Ainoana palstalla hän osui ennusteessaan oikeaan.""
Jaa. Kun katsotaan noita ennusteita, niin näyttäisi että minulla on tarkempi oikeaan osunut ennuste kuin sinulla. Toki minulla on niitä myös enemmän kuin sinulla. Sinähän vain kategorisesti kiistät kaiken tieteen edistymisen.
Vähän sama juttu kuin Nostradamuksen kanssa: hänenkin ennustuksensa huomataan aina vasta jälkeenpäin.