Pitkällä tangolla hauista 58 kilolla ja penkki vaa n100 kilolla tuntuu et on tullu seinävastaan.
aikoinaan sain samat tulokset paljon helpommin jolloin oli hauiksessa n70 kiloo.
miten saan lisää voimaa
3
549
Vastaukset
- antihauberi
jos penkkii tahdot parantaa, hauis on voimanoston kannalta lähes turha lihas! Dippejä lisäpainolla, kapeaa penkkiä, ranskalaista punnerrusta kehiin niin penkkitulos paranee, hauiksen vemputtamisen voit jättää kerran kuukauteen!
- Salituomari
Ei näytä tuo salilla käynti olevan sun juttus. Seuraavassa treenissä vedäppä polvisiteestä silmukka kaulan ympärille ja ittes leuanveto-tangon jatkoks.
- pienipullea
Tane oli pienipullea säiliöauto kuski, kun tane sai fosun hyttiin ja alkoi naimaan....Tanen piti aukaista Scanian sivuovi jotta se sai perseensä ulos siksi aikaa kunnes mulkku meni sisään. Silloin mä tajusin et Tanella on iso.......
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Vasemmistohallitus palauttaa hintasääntelyn, esim. bensalitra vain 1e.
Tuleva vasemmistolaisista koostuva hallitus ottaa käyttöön vanhat hyvät keinot pitää hinnat kurissa. Tähän tarkoitukse1084876Vasemmistolainen valehteli jälleen - Purra tai persut eivät luvanneet "euron bensaa"
Väite "euron bensasta" on ensisijaisesti poliittisten vastustajien käyttämä puhdas vale. Persut kyllä kampanjoivat näky1143972Arman Alizadin viesti puna-aktivisteille: "Pitäkää lärvinne nytkin kiinni"
Arman Alizad kritisoi vasemmiston kaksinaismoralismia. Iranissa syntynyt suosikkijuontaja Arman Alizad pakeni perheensä2133886Minja Koskela nostanut vasemmistoliiton kannatuksen ennätykseen
Koskela valittiin puolueen johtoon lokakuussa 2024, ja silloin Ylen kysely antoi puolueelle 9,3 prosentin kannatuksen.1202275Antti johtaa Petteriä jo 7,1 prosenttiyksiköllä
Tällä menolla sdp menee kokoomuksesta kierroksella ohi jo tällä vaalikaudella. https://yle.fi/a/74-20213575801987Mitä on tullut
Entisen abcn rakennuksen tilalle se oli tyhjillään monta vuotta siellä oli jo nyt valot onko huoltoasema? 5:30.801386- 1371364
Palosta selvinnyt 18 vuotias munira tarvitsi tulkin kun puhui Iltalehdelle
Suomessa asuva 18 vuotias tarvii tulkin !!! Tää Suomea puhumaton on palossa kuolleen naisen veli ja asui perheen kanssa.1711361En ymmärrä ateisteja!
Raamattu on aitoa historiaa, jotka ovat kirjoittaneet aikalaiset! Mitä änkyröitte turhaa???5851269- 531145