Tiitisen listat julki

ja heti. Minä vaadin avoimuutta suomalaiseen yhteiskuntaan. Poliitikot ovat kusettaneet meitä jo ihan tarpeeksi.
379
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Päitä pölkylle vaan, senverta on poliitikot kussu kansalaisia silmään, että olis aika laittaa vastuuseen.

Äänestä

yliarvostettu lista jos minulta kysytään,, so what? On tässä maassa tehty pahempiakin syntejä.

Äänestä

kyllä Wikivuotaja ne pian meille ihmeteltäväksi toimittaa...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hande-,. kirjoitti:

ja heti. Minä vaadin avoimuutta suomalaiseen yhteiskuntaan. Poliitikot ovat kusettaneet meitä jo ihan tarpeeksi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu