tyylikonsultti Leena Sarvelle,kun tämä oli arvostellut homojen tanssimista linnanjuhlissa.
Tälle järjettömälle homojen hyysäykselle täytyy tulla loppu - Seta-haloska on osaltaan vastuussa asiasta.
Tälle järjettömälle homojen hyysäykselle täytyy tulla loppu - Seta-haloska on osaltaan vastuussa asiasta.
Vastaukset 24
Vanhimmat
itse niitä uhkailuja lähettänyt?
ajan päästä päästään punikki-Halosesta lopullisesti eroon.
vaan siellä kaapissa!
Haavisto sisään!
Hienoa että saadaan presidentinlinnaan kaksi isäntää yhden hinnalla.
Onneksi joo.
tyylikonsultti Leena Sarvi on, en ole koskaan kuullutkaan, ja mitä hän on sitten sanonut. Tuskinpa kukaan homo minkään Sarven Leenan kommenteista hämmästyy, sellaisiahan on kuultu paljon, ei sellainen kommentointi ketään haittaa.
Älkää te homofobikotkaan niistä mitään välittäkö, saattaa se aurinko joskus paistaa teidänkin risukasaan.
taas itseensä ottaneet ja tappouhkauksia oli naiselle tullut - siitä oli lehdessä.
HOMOT OVAT HIRVEITÄ RASISTI SIKOJA.
Sarven Leena pitäis vielä saada Perussuomalaisten ehdokkaaksi. Näyttävä nainen millä on vielä arvot kohdallaan. Ääniä tulisi ja läpi menis takuulla!
kuinka monta työpaikkaa suomeen tulee lisää kun homot poistuvat linnan parketilta? samalla voisit kertoa että kuinka paljon suomen valtionvelka lyhenee samalla? eli mikähän on kyseisen sarven taloupoliittinen taito ynnä talouspolitiikan ydin? voisitko vastata? vai tiedätkö sinä edes yhtään mitä tarkoittaa "talouspolitiikka"? onko edes sana "inflaatio" tuttu? vai eikö tälläistä tietoa jaeta sossun luukulla?
No hyvä kysyjä, varmasti Leena hoitaisi meidän yhteisiä asioita vähintäänkin yhtä "hyvin" kuin nämä nykyiset homppeli-/ heteropoliitikot. Eipä tuo tilanne ainakaan enää paljon huonommaksi voisi mennä. Kyllä tämä nykypoppoo on ryssinyt lähes kaiken mahdollisen mitä voi!
Talouspolitiikka ( sen huono hoito ), valtionvelka
ja inflaatiokin on kyllä tuttuksi tullut näin lähes 30 vuotta pienyrittäjänä toimiessa! Ja mitä tulee tuohon sossunluukkuun niin eipä ole siellä tullut vielä käytyä ja ei sinne tietääkseni yrittäjällä mitään asiaa ole vaikka apua tarvitsisikin.
Ja tiedätkö sinä "silkkipalli" muuten mitä tarkoittaa pienyrittäjä?
No minäpä kerron, se on yrittäjä joka ei saa mitään tukea mistään oli sitten töitä tai ei! Pienyrittäjälle ei myönnetä suhdannelainoja, et saa työttömyyskorvausta, jos sinulla menee hiukankin huonosti et saa lainaa pankista, ei ole palkallisia lomia jne. Mutta silti minun on vaan jotenkin pärjättävä ja leipäni ostan ihan omalla rahalla.
Mieti näitä asioita ensi kerralla kun itse kuittaat sitä asumis- / toimeentulotukea siellä sossunluukulla!!
mutta kuule kun jätit vastaamatta siihen mitä kysyttiin: eli kerro toki mikä on tämän sarven talouspoliittinen linja? kun se jäi vähän epäselväksi. lisäksi vastaa suoraan seuraavaan kysymykseen: palkkaisitko sinä sarven omaan yritykseesi toimitusjohtajaksi? älä väistä kysymystä sanomalla, että et tarvitse sellaista,vaan vastaa: palkkaisitko sinä sarven omaan yirtykseesi toimitusjohtajaksi?
niin ja kerro toki minkälainen yritys sinulla on? onko kyse toiminimestä, vai AY:stä, KY:stä vai OY:stä? tunnettuahan on että kun firma kasvaa riittävän suureksi, niin silloin kannattaa homma siirtää OY:n nimiin. OY:n huono puoli on se, että sieltä yrittäjä ei voi itse nostaa suoraan rahaa muuta kuin matkakorvausten ja päivärahojen kautta. lisäksi jos homma on OY -tasoinen, niin silloin pitää maksaa alvia. tmi kohdalla näin ei välttämättä ole, koska jos tuotto jää 8500 e / vuosi niin tmi on alv vapaa.
niin ja kuten huomaat olen myös yrittäjä itsekkin. ja minä en todellakaan palkkaisi sarvea omaan firmaani edes työntekijäksi, sillä tuon tason henkilö ei olisi firmalle muuta kuin hyvin pitkä miinus. sitä paitsi en oikein edes ymmärrä mitä joku helvetin "tyylikonsultti" tekee? nostaa varmaan roikkuhousuperseperSSujen imagoa antamalla ohjeen: laske takapuoltasi tai nosta housujasi...
No kuule en minäkään sarvea palkkalistoilleni ottaisi. On nuo tuo toimiala sellainen ettei siellä tyylikonsultilla ole mitään asiaa. Sarven kannoista en tiedä mutta mielestäni hänetkin on" ristiinnaulittu" aivan syyttä. Tuo heittoni Sarven ehdokkuudesta oli laitettu kyllä pilke silmäkulmassa, mutta näköjään sen on joku ottanut aivan tosissaan! Pyydän anteeksi jos olen loukannut pahasti :) Jokaisella on kuitenkin mielestäni oikeus omaan mielipiteeseen niin myös hänellä oli sitten hintti tai hetero. Missä on se paljon kuulutettu suvaitsevuus tuolta homojen suunnalta? Onko tuollainen uhkailu mielestäsi asiallista käytöstä?
Ja tuosta yrittämisestäni sen verrran, että yksinyrittäjänä toiminimellä toimitaan ja verot maksetaan myös alv:n. Rahaa pyörii juuri sen verran etten ole vielä Oy:tä harkinnut mutta ehkä vielä tulevaisuudessa oma poika tulee mukaan kuvioihin niin silloin muuttuu Oy:si
kysyjä on tottakai hirveä homojen(kenties homo itse) perseennuolija kuten myös mamujenkin - sehän on tyypillistä hyysärille.
Tämä Sarvi ei kai persu ole,eikä taida tulla - mutta linnan homoista sanoi ihan oikein ja siitä kansa nostaa hattua.Mutta homot suurina sikoina alkoivat häntä tietysti uhkailemaan.
vähän ajateltaisiin? nimittäin sarvi on sanonut tuon jutun siksi että hän elää julkisuudesta. tyylikonsultti hankki tuolla lausunolla itselleen ilmaista palstatilaa useasta lehdestä. kyseiset palstamillit ylittivät taatusti hänen oman firmansa mainosbudjetin moninkertaisesti.
mitä tulee homoihin, niin tätä vihanlietsontaa nyt on viljelty politiikan saralla runsaasti viime aikoina. perSSut ovat olleet tässä toiminassa etunenässä. varmasti tullaan enemmin tai myöhemmin saamaan myös ihan oikea ruumis.
se on ihan sama minkä "värinen" tai "sukupuolisuuntainen" tuo ruumis on, sillä kyse on valitusta linjasta. sen vuoksi kaikki tuollainen toiminta ansaitsee ehdottoman torjunnan. valitettavasti vain koko homma tuntuu vain entisestään kiihtyvän puoli ja toisin.
mitä tulee tähän sarven saamaan "uhkaukseen" niin jos se todellinen niin miksi hän ei ole tehnyt asiasta rikosilmoitusta nimikkeellä "laiton uhkaus"? sitä kautta tulisi ainakin selville minkä tason uhkaus on ollut kyseessä? vai onko nyt vain niin että kyseinen sarvi on "tulkinnut yli" ja saa tätä kautta taas lisää ilmaista palstatilaa.
Esität sellaisia kysymyksiä joita sinun pitäis kysyä Sarvelta itseltään. Minä en tiedä mitä kyseisen naikkosen päässä liikkuu. Tietääkseni hän kuitenkin harkitsee rikosilmoituksen jättämistä? Se on varmasti toinen juttu onko siitä sitten mitään iloa kellekään.
Siitä olen samaa mieltä että tässä saattaa tosiaan oikea ruumis jossain vaiheessa tulla! Mietityttää tuo raivo ja kiihkeys millä omia mielipiteitä esitetään puolin ja toisin. Uhkailun takana saattaa olla myös paljon ns. kiihkoilevia vasemmistolaisia jotka ovat heti uhoamassa kun vain pienempikin aihe keksitään.
Mutta älä sinäkään kaikkea raivoasi kaada Perussuomalaisten niskaan. Asiat ei ole aina niin yksinkertaisia kuin miltä ne ehkä sinusta näyttää!
Saanko esittää henkilökohtaisen kysymyksen? Oletko sinä "kysyjä" homoseksuaali ?
että hän ei jätä rikosilmoitusta, koska silloin selviää noiden "uhkausten" todellinen luonne. sarvi sai jo mitä halusikin; ilmaista mainosta omalle toiminimelleen. ja mitä tulee siihen uhkailuun, niin se on fakta että suomessa on perSSuja ollut asia tiimoilta oikeidessa. sekin pitää paikansa että homoparaatia vastaan hyökättiin viime kesänä suomessa.
niin ja mitä tulee itseeni niin olen ihan normaali hetero. ja mitä väliä se vaikka olisinkin homo? tekisikö se minusta jotekin huonomman ihmisen? tekisikö se minusta huonomman yrittäjän, opettajan tai veromaksajan? eikö minun vereni oli silloin enää punaista? mutta kuten sanottu, olen hetero ja nytkin on kiire iskemään naisia tuonne helsingin yöhön.
mutta minua suoraan sanoen huvittaa se että miksi teitä perSSuja kiinnostaa niin hirveästi se, mitä aikuisten miehet tekevät keskenään kikkeleillään? mitä se kenellekään kuuluu? lisäksi te ette ollenkaan tunnu tajuavan sitä, että länsimainen vapaa yhteiskunta on juuri vapaa sen vuoksi että se sallii homoillekkin omat "kikkelileikkinsä".
sen sijaan diktatuureissa homoja lahdattiin ihan järjestelmällisesti. esim. kolmanneksi eniten natsien keskitysleireille tapettiin juuri homoja. neuvostoliitossa homous oli rikos, josta joutui mielisairaalaan. islamilaisissa diktaduureissa homoja pannaan roikkumaan hirsipuuhun tänäkin päivänä. korostan sanaa "diktaduurit".
jos katsoo historiaa taaksepäin niin homoja on aina ollut ja aina tulee olemaan. heitä löytyy etenkin taidepuolelta ja tieteen parista. esim. länsimaisen filosofia perushahmo platon oli homo. hänen ajattelulleen rakentuu hyvin pitkälle nykyajan tiede ja yhteiskunta. olkoot että platon hahmottelema yhteiskuntamalli, jonka hän esitteli "valtio"-teoksessa ei koskaan toteutunut, luojan kiitos.
...joku "tyylikonsultti" arvostelee muita ihmisiä?
Hyi helvetti tätä ahdasmielisyyttä.
Toisaalta tappouhkaukset ovat aina tuomittavia siitäkin huolimatta että niidenkin takana arvelluttavan usein löytyy persu-mielisiä. Eikö tässä hijattain yksi "poliitikko" saanut mouisesta sakkorangaistuksen?
nämä sinun homo ystäväsi ovat niitä ahdasmielisiä paskahousuja,että nykyään kun joku sanoo sanankin heitä vastaan niin ollaan huutamassa ja lähettämässä tappouhkauksia.
Mutta eikös ole hyvä kun tämä savolainen oli oikeassa siinä koira jutussaan,eikä varmaan mene pitkään kun hesassakin on ensimmäiset "koiraparit" - ja sinä hihkut innosta pelle.
Sillä samalla oikeudella millä sinäkin siinä paasaat!!!
Etkö huomaa että olet itse ihan samanlainen arvostelija?!
Sanan- ja mielipiteenvapaus pitää olla kaikilla ilman että aletaan tappouhkauksia jakelemaan!!
Itsenäisyyspäivä on Suomen itsenäisyyden ja veteraanien juhla!
Homot saavat vapaasti viettää ( huom ) keskenään sateenkaarijuhlia jos haluavat, mutta itsenäisyyspäivä ei ole sitä varten!
Miksi nämä muutamat julkisuuden kipeät homot yrittävät kaikin tavoin käyttäytyä provosoivasti?
Väitän että suurin osa homoistakaan ei hyväksy näiden muutaman yksilön vouhkaamista joka vain ärsyttää heteroita ja kasvattaa homovastaisuutta!
Itse kunnioitan suuresti erästä homoa ( eräs miestanssija ) joka ei ole koskaan tehnyt isoa numeroa omasta homoudestaan julkisuudessa eikä arvostellut muita vaan elänyt sovussa kaikkien myös heteroiden kanssa.
Siihen nämä muutamat julkisuudenkipeät homot ei tunnu pystyvän!!
Oikeus mielipiteeseen ja sananvapaus pitää tässä maassa olla ilman että aletaan tappouhkauksia jakelemaan!
Oinonen siis väitti etä kohta säädetään laki joka sallii eläimiinsekaantumisen. Onko näin tapahtunut? No ei.
on menty jo vihille Australiassa ja takuuvarmasti sitä ruvetaan jossain vaiheessa vaatimaan täälläkin,että tottakai koiran kanssa on päästävä naimisiin - sellaisiahan te kaiken suvaitsevat olette.
Enpä usko että homot juuri ole lähetelleet tappouhkauksia vaan ensikädessä äärivasemmisto joka uhkaa kaikkia jotka uskovat suomalaisiin perinteisiin...
kiire oli päästä töistä linnanjuhlien loppuja katsomaan.avasin television ja katoin? mitä kadetit tansii toistensa kanssa? sitte katoin uudestaan? onko kadetit opettajia miehille. sitte valkeni tutkailuni tulos.juhlapuvut päällä selkis .meni sekin arvokkuus itsenäisyydestä ja vanhojen sotaveteraanien arvokkuudesta.kiitos vain setalaiset.joku raja ja kunnioitus vanhoille!
Homot kiekuu kurkku suorana OIKEUKSIA, mutta jos heitä arvostellaan, niin tappouhkauksia tulee heti.