http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010121012844030_uu.shtml , yks katkeroitunut akka TAAS !
Tästä FINNAIR LAKOSSA oli
siis kysymys
9132
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Ja mitä sitten ??
Kyllä se liikutti niitä 100 000 matkustajaa,jotka eivät liikkuneet.
Ammattiyhtistys on ok. Mutta sieltä pitäisi karsia henkisesti vinksahtaneet ihmiset ulos.
Suomalaiset on passiivistä kansaa. Miksei työporukka lukenut liiton ämmälle järkeä.
Hitto mennään mukaan kuin lampaat. Mitä saitte, parin viikon tilin pois,ettäkä mitään tilalle.
Mutta onhan ne lentokentät pullollaan kun nämä eriväriset jotka reissailevat jatkuvasti sos. rahoilla hakemassa lisää kasvattejaan, ja lomailemassa KOTINURKILLAAN haittaahan lakot niitä jos ei sun mielestä suomalaisia !
Niih,,, Finnairin ja VR:n johdosta, psykopaatit hoitoon.
Finnairin johto olisi vaihdettava! Turha lakko. Yrittivät huonontaa sopimusta, mutta hävisivät. Lakko maksoi kymmeniä miljoonia. Johto on perseestä, kuten VR:lläkin. Kokkareet yrittää ajaa valtion firmat myyntikuntoon. Syyllisä ovat: Paskakokkareet!= kokoomus.
maailman ongelmat on Kokoomuksen syytä, sehän tiedetään. Kas kun kansan enemmistö on eri mieltä... vai mistä johtuu Kokoomuksen ja Vasuriliiton kannatuserot?
Vasemmiston kannatus laskee kaikkialla maailmassa kuten oikein onkin!
lentää edestakaisin kaukoitään että , sen päälle tarvitaan 7 pv vapaata tasottamaan aikaeroa ??????????? MITÄ AIKAEROA eihän hedän tarvitse sopeutua siellä ko.aikaan vaan palaavat takaisin pikaisesti ja ovat työpaikallaan koneen sisällä ei siinä tule mitään vierotusoireita VAI MITÄ ! Liikemiehet lentävät aamuksi kaukomaille ja illalla takaisin EI SIINÄ TARVITA VIIKON TASOITUSTA !
siis kysymys