Onko kellään kokemusta, onnettomuuden, leikkauksen tms. jälkeen kadonneen tunnon (vaikka käsivarsi)palautumisesta leikkaushaavan lähettyvillä? miten parantunut(jo vuosi aikaa eikä kämmenenkokoiselle alalle tunto palannut vieläkään) mitä toimenpiteitä, tulokset?
katosi
tunto
2274
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Mulla oli paha onnettomuuus vuosia sitten ja se aiheutti selkäydinvamman. Jaloista tunto pois ja käytin pyörätuolia pariuotta.
tunto alkoi palata jo sairaalassa ja siitä on 5 vuotta ja tunto palaa jalkoihin pikkuhiljaa. kipua joka toinen päivä mutta en ota kipulääkkeitä ja jotenkin nautin siitä kivusta koska se tarkoittaa että hermot alkaa toimia. Tsemppiä vaan, aina on joku jolla on asiat pahemmin kuin itsellä.
samaa mieltä särkylääkkeistä, ne on *askaa, sillon vaan kun tosissaan tarvii, saa nähä kui käy palaiskohan tunto, ei paljo tullu muutoksii vuodessa, mut aattelin kysellä lekurilta, että oiskohan kannattanu informoida tämmösestäkin mahollisuudesta...oli toinen leikkaus.
tsemppiä sinulle kanssa, ja hyvää kesän jatkoa...