Jos ja kun muslimit saavat selville kuka sianpään lähetti, mitä tulee lähettäjälle tapahtumaan?
Sianpää-Joululahjan seuraukset?
Pikku Porsas
4169
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Kirjoitus- ja lukutaidottomat somalit sellaisia selvittele, sehän olisi melkein työtekoon verrattavaa toimintaa.
Kimmo Sasi antaa luvan somaleille toteuttaa sharia-lakia kun sianpään lähettäjä saadaan selville....
Ei mitään...kyseessä ovat somalit, eivät arabit.Pahimmat somalit suomessa ovat perus raiskaaja/katurosvotavaraa.Laumassa ehkä uskaltavat silloin tällöin hakata valkoisen jätkän.
Eli aika harmittomia otuksia, tyypillisiä sotilaskarkureita.
Vaaralliset somppulit ovat teloittamassa teinityttöjä ja harrastamassa merirosvousta somaliassa.
Kun vähemmistöt aikansa kekkuloivat ja aiheuttavat kyllin paljon turvattomuuden tunnetta valtaväestössä, alkaa sakinhivutus. Ei kukaan ylettömästi siedä sääntöjen ja kulttuurin loukkaamista. Sianpää oli pieni vihje, että kyllä takaisinkin osataan antaa. Se ei ollut kuitenkaan pommi, joka tappaa.
Kukkahattutädeille: Rasismia on kaikkialla. Suomessa somalit, arabit, romaanit... ovat varmasti tasa-arvoisempia kuin suomalaiset olisivat heidän kulttuureissaan, joten rasismikorttia älkää vetäkö esiin.