Ne eivät ole mikään "protesti" vaikka äärioikeiston media = Yle:n kok-persujen vaalitoimisto, niin kansalle haluaa valehdellakin. Protesti on se mitä nyt tapahtuu esim. Roomassa.
100 000 ihmistä mellakoi täysillä äärioikeiston fasistihallitusta vastaan. Suomalaiset nouskaa barrikadeille puolustamaan työväestön Suomea. ÄÄnet Vasemmalle.
100 000 ihmistä mellakoi täysillä äärioikeiston fasistihallitusta vastaan. Suomalaiset nouskaa barrikadeille puolustamaan työväestön Suomea. ÄÄnet Vasemmalle.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Koko toisen maailmansodan jälkeen kommunistit ovat Italiassa riehuneet kaduilla milloin mistäkin aiheesta. Ei uutta siltä rintamalta.
Vasemmiston Nousu kaikkialla maailmassa on etenemässä lujaa vauhtia. Nyt suomalaiset saattavat olla viimeiset vaalit, joissa meillä on Vasemmisto jota äänestää. Se ainoa puolue, joka on työväestön, pienyrittäjien, eläkeläisten, opiskelijoitten, lapsiperheitten, työttöminen ja köyhien, kaikkien tavallisten suomalaisten ihmisten puolella.
Äänet Vasemmalle.
Pistetäänpä STOPPI !
Vasemmiston mamutukselle !
Soini väittää ettei ole rasisti http://www.savonsanomat.fi/uutiset/kotimaa/soini-rasismituomiosta-potkut-puolueesta/364268
Soini sanoi ilmoittaneensa erittäin selväsanaisesti aina ja kaikissa yhteyksissä, että perussuomalainen puolue ja hän itse eivät ole rasisteja, eikä puolueessa suvaita ihmisvihaa. Minkäänlaista kiihotusta, joka voi johtaa jopa väkivaltaan, ei hyväksytä.
Maahanmuuttajaviha kuitenkin yhdistetään vahvasti perussuomalaisiin. Ovatko perussuomalaiset rasisteja, mutta puolue ei.
Miksi äänestää puoluetta, jonka poliittista sisältöä ei tunne. Puolueista ainoasta kokoomus, vihreät ja vasemmistoliitto tulevat ulos selkeillä kannoillaan.
"Sieltä otetaan, mistä halvimmalla saadaan",eli ilmaista suomalaista orjatyövoimaa ne vain haluavat. Ne aikeet on estettävä kaikin mahdollisin keinoin, nyt on Yleislakon aika.
Työväestöä saamaan toimeentuloa, eikä köyhiä ihmisiä saamaan perusturvaa.
Äärioikeiston porvareitten muukalaisviha on pelkkää teatteria, jolla kokoomuspersut huijaavat ihmisiä äänestämään itsensä ilmaiseksi orjatyövoimaksi porvareille.
Veropakolaisten loiseliitti = Bilderberg johtaa Venäjää ja Suomea. Käytännössä olemme jo pitkälti Venäjän omistuksessa. Kokoomus ja P-"suomalaiset" Ryssivät Suomen. Pääomalla ei ole isänmaata, kotimaata, kansaa, perustuslakia ja ihmisyyttä.
Vasemmisto on sen ainoa puolue, joka on suomalainen ja Suomen kansan puolella.
Maahanmuutto tulee lisääntymään räjähdysmäisesti, kuten kävi Ruotsissakin ja kaikissa niissä maissa, joissa ihmiset erehtyivät lähtemään Jörg Haidereitten kelkkaan.
Kansan- ja maanpetturit kuuluvat Valtakunnanoikeuteen tuomittaviksi maanpetoksista.
Me ei kuule kuunnella sinua!
Sinun tulevaisuutesi on tässä:
http://youthasrefugees.com/yar/?p=52&plist=time&lang=fi&ploffset=7
"Toiwotalkoilla leipäjonoihin"
Tääwwä Jywki ja Anni ja muutkin KOKO työväenpulueen edustajat.
"Wewonmaksjilla miwwonääwiksi. Tewweiset myös Pwessan linnasta. Ywipääwwikkö Tawja ja Dw. Mengele
PÄÄASIA ON ETTÄ HALLITSEMATON MAAHANMUUTTO LOPPUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU...
Säälittävä itkuvirsi Perussuomalaisia vastaan. Et edes tiedä miksi Perussuomalaisia nimität ja yrität sekoittaa siihen kaikkea.
Eurooppassa on tilaus virheellisen politiikan vuoksi nyt aivan toisenlaiselle linjalle, ettei päädytä sotaan näiden kasvavien mamulijoukkojen kanssa, jotka tekevät viharikoksia koko ajan kantaväestöä kohtaan monin eri tavoin.
Ihan sekavia juttuja vasemmistolaiset tällä kirjoittelee. Oman kannatuksen romahdusko se pelottaa?
Vasemmistopuolueilla oli valtaa ja mitä tapahtui; halusivat tehdä Suomesta koko maailman auttajan ja unohtaa oman kansan. Siitä kärsitään vielä pitkään.
Kyllä nyt on perussuomalaisten vuoro. Toivottavasti muutos on vielä mahdollista.
Perussuomalaiset eivät ole rasisteja vaan he ovat ainoastaan järkeviä. Lue linkin vaalimenifasti
http://www.vaalimanifesti.fi/
Oliko jotain epäselvää??