Sikainfluenssa kylvää kuolemaa

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2010121512872944_ul.shtml
Kymmenen kuollutta, vaikka epidemia ei ole vielä kunnolla edes alkanut. Menkää ihmeessä ottamaan piikki, kun sellainen kerran on kehitetty.
5129
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Useimmilla uhreista oli piileviä terveysongelmia!
Saako rokotuksen myös piileviä terveysongelmia varten?

Äänestä
  • Jos olisivat ottaneet rokotteen, ne olisivat pysyneetkin piilevinä. Siinähän koko rokotuksen idea onkin, että saadaan pelastettua mahdollisimman paljon ihmishenkiä, sellaisetkin tai erityisesti sellaiset, joilla kuoleman vaara on suuri.

    Äänestä

Sika tappaa.

Äänestä

Ei tule tautia. Ei kylvää kuolemaa. Lopeta tuo paskan jauhaminen. Saat puolestani tunkea itsesi täyteen mitä tahansa mömmöjä, minä en moisiin koske. Taidat olla joku valtion kätyri?

Äänestä

moninkertaisesti enemmän.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rokotukset otettuna? kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/ulkomaat/2010121512872944_ul.shtml
Kymmenen kuollutta, vaikka epidemia ei ole vielä kunnolla edes alkanut. Menkää ihmeessä ottamaan piikki, kun sellainen kerran on kehitetty.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu