Ruokapaketti aiheutti mielipahaa somaliliitossa

Mutta vitutuskäyrän sai nousemaan vasta hyvän joulun toivotus ja sotaveteraaneille ei tunnetusti velaksi vittuilla.

Politiikot onneksi ymmärtävät kaikkea vierasta ja poliisi on valjastettu tutkimaan tätäkin tapausta.

Ihan totta, kyllä ruuan lahjoittaminen saattaa olla osa suurempaa kunnianloukkausta ja poliisin täytyy nyt suunnata kaikki kynnelle kykenevät voimansa, jotta menetetty kunnia voitaisiin palauttaa hätää kärsiville takaisin.

Otan vielä kerran osaa ja toivotan kaikesta huolimatta hyvää joulua somaliliitolle. T: Kadunlakaisija.
8492
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kuinkahan paljon resursseja mahtaa irrota junakaustista tämän tutkintaan?

Äänestä
  • Hirviö saatta yhä mellastaa vapaasti junassa. T: Kadunlakaisija.

    Äänestä

jossain muualla nälkäiset pakolaiset olisivat saattaneet käyttää tämänkaltaisen avustuksen helpottamaan nälänhätää.....

Äänestä
  • Joskus muinoin kristillisessä Suomessa kiitettiin lahjan antajaa.

    Nyt monikulttuurisessa maassamme, antaminenkin saattaa aiheuttaa syytteen kunnianloukkauksesta. Kunniaa vaaditaan palautettavaksi hinnalla millä hyvänsä, vaikka mitään takeita siitä, että se edes joskus olisi ollut olemassa, ei kukaan voi esittää.

    Maailmamme on mustavalkoinen. T: Kadunlakaisija.

    Äänestä

Just!

Omatunto on putsattu, kun köyhä noista joulun itselleen loihtii!

Äänestä
  • Kuinka kummassa yhteiskunnassamme onkin päässyt käymään näin?

    Pakolaisstatuksella maassa oleskelevat marisevat oloistaan ja tehtailevat ilmoituksia kunnianloukkauksista? Samaan aikaan osa omistamme pakenee pohjantähteä aaltopahvipeiton alle suojaan.

    Miten kukaan "arvojohtaja" edes kehtaa nostaa palkkaansa kantamatta lainkaan vastuutaan tästä kaikesta? T: Kadunlakaisija.

    Äänestä

Maahanmuuttajat tehtailevat aiheettomia ilmoituksia milloin mistäkin kokemastaan epäkohdasta. Viranomaisten vähiä resursseja haaskataan toisarvoisiin ja lopulta turhiin toimiin. Rahaa palaa ja maahanmuuttoteollisuus, eli kansainvälinen ihmiskauppa, järjestöt ja pakolaisten vastaanottoon keskittynyt infra lihoo ja paisuu käenpojaksi. Lopulta tämä käenpoika työntää pesästä ne joiden olisi jatkossa pitänyt kasvaa elättämään tämä maa.

Konkretian vuoksi, kukaan ei koskaan työntänyt ketään junasta Espoossa. Siitä ei ole olemassa mitään näyttöä eikä siihen viittaavia todisteita. Mistään ei voida päätellä että tälläistä olisi tapahtunut.

Äänestä
  • Aivan samalla tavalla kuten Suomen poliisi uskoo tonttuihin, maahisiin ja kaikkien maahan pyrkivien ihmisten rehellisyyteen.

    Tämä kaikki jatkuu juuri niin kauan kun, äänestämme samoja vanhoja huijareita tekemään päätöksiä puolestamme. T: Kadunlakaisija.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


V Vanamo kirjoitti:

Mutta vitutuskäyrän sai nousemaan vasta hyvän joulun toivotus ja sotaveteraaneille ei tunnetusti velaksi vittuilla.

Politiikot onneksi ymmärtävät kaikkea vierasta ja poliisi on valjastettu tutkimaan tätäkin tapausta.

Ihan totta, kyllä ruuan lahjoittaminen saattaa olla osa suurempaa kunnianloukkausta ja poliisin täytyy nyt suunnata kaikki kynnelle kykenevät voimansa, jotta menetetty kunnia voitaisiin palauttaa hätää kärsiville takaisin.

Otan vielä kerran osaa ja toivotan kaikesta huolimatta hyvää joulua somaliliitolle. T: Kadunlakaisija.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu