Ihanat viisaudenhampaat

Neljä ihanaa isoa viisaudenhammasta suussa. Hienosti mahtuu, ei mitään ongelmia. Ei kipuja koskaan. Ei reikiä eikä reiänalkuja. Helppo puhdistaa. Ne on ihan niin kuin muutkin hampaat. Käytän niitä syömiseen.
2433
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mulla poistetaan viimeinen ja neljäs viisaudenhammas perjantaina. Olen tyytyväinen ettei tarvitse niistäkään enää huolta sitten kantaa. Ne olisivat kuitenkin iän myötä voineet kasvaa ja minun tuurillani niin olisi varmasti käynytkin! Olen juuri täyttänyt 22 ja onnellisessa asemassa sen suhteen, että 46-vuotias äitini alati siinä pelossa, että milloinkas poistetaan häneltä. Hänen kokemuksensa tosin ovat minnun kokemuksiini verrattuna varmasti kovinkin mittavammat miettien vuosikymmenten takaisien hammaslääkärikäyntien kauhutarinoita. Mut itsellä onnen päivä perjantaina tai oikeastaan maanantaina kun kivut viimeistään ohitse!!

Äänestä

Ovatko edelleen suussa?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ei luovu omistaan kirjoitti:

Neljä ihanaa isoa viisaudenhammasta suussa. Hienosti mahtuu, ei mitään ongelmia. Ei kipuja koskaan. Ei reikiä eikä reiänalkuja. Helppo puhdistaa. Ne on ihan niin kuin muutkin hampaat. Käytän niitä syömiseen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu