Luen parhaillaan Taavetti Heikkisen päiväkirjaa. Tuntuu kummalta,että miehet on kuukausi kaupalla rintamalla. Miten se on mahdollista. Hyökkäysvaiheen jälkeen sota muuttui ns. asemasodaksi. Päiväkirjan mukaan sillä tapellaan,juodaan ja ampuu upseeri humalassa toisen upseerin ja saa kuritushuonetta. Mikäköhän oli lottien ja upseerien suhteet ,entä kiinni saadut venäläiset nais vangit. Jos kerran kaikki oli niin epäinhimillistä niin kuinka seksielämä laita todellisuudessa oli. Onko siinä tapahtunt joukkovaikeneminen.
Seksi ja sota
mikä on totuus
2235
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Asia oli niin että jos petroskolainen nuorisomolenski antoi persettä niin varmisti "finski" ettei huora joudu leirille. Hoonoo soomel ne venakot siellä säästy.
Venäläiset naissotavangit? Nooh saksalaiset yleensä joukkoraiskasi ne ja sitten tappoi ne vitun lutka Natashat.
Kaikesta on kirjoitettu, seksistäkin, jo kauan sitten. Lue tuolta kunnon juttuja sen aikaisista "korsubingoista"... jos et halua vaivautua vanhojen kirjojen pariin, niin voit tyytyä surkeaan latistukseen ja -raapaisuun lukemalla tämän. Kirjan useimmat lainaukset on juuri sotasavotta -kirjasta.
Ruma sota - Talvi- ja jatkosodan vaiettu historia
Näre, Sari - Kirves, Jenni
http://www.johnnykniga.fi/products/show?isbn10=951-0-32917-7
Kirjan työryhmään kuuluvat tutkijat Sari Näre, Jenni Kirves (o.s. Janatuinen), Ilkka Levä, Ville Kivimäki, Tuomas Tepora, Jussi Turtiainen ja Atte Oksanen.
Nyman Salminen Vento (toim) Sotasavotta korsuelämää 1939-1944
Otava, 1975, 384 s., 2. painos