Tätä mieltä hallitus on kansalaisista.
Hyvää Joulua!
296
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Vähän tyhmiä.
No ovat kyllä oikeassa. Tämä kansa on ollut vähän tyhmä kun ei ole aikaisemmin tajunnut tätä suurta vedätystä.
Hauskaa sinänsä että ei mikään puolue halua kertoa leikkauskohteistaan sen tarkemmin. Tyyntä myrskyn edellä...
Joko riittää? Minulle ainakin.
Millainen poliitikko valehtelee kansalle? Millainen poliitikko pitää kansaa tyhmänä? Voisiko iltalehti paljastaa ne henkilöt ketkä ovat sanoneet näin? Kuka sanoi kansaa tyhmäksi niin samantein kenkää.
Tähän ollaan tultu. 200 kansanedustajaa joista ei yksikään edusta kansaa. Demokratia on kuollut. Päättäjät ei kuuntele kansaa. Ei halua kuulla vaan toimivat mielivaltaisesti oman mielensä mukaan.
Kun palaavat joululomalta niin varmasti ensimmäinen keskustelunaihe..."Hei...pitäiskö meidän palkkioita vähän korottaa kun on nyt toi energiaverokin noussut ja alvi myös..." JOS kansanedustajien liksoja ensi vuonna nostetaan ni sitten on ainakin tämän miehen mitta täysi. On jo nyt, mutta se on viimeinen pisara. Sitten kerään kaikki mahdolliset ihmiset mukaani pistämään hulinaksi.
Olen valmis taistelemaan maani puolesta.