Onko kenellekään käyny näin?

Lopetin yasmin merkkiset pillerit vähän alle 2 viikkoa sitten ja kuukautisiin pitäis olla se melkein pari viikkoa niin nyt alkoi ruskea verinen vuoto ja mahaa nipistelee muttei häiritsevästi? kuuluuko pillereiden lopettamisen jälkeen käydä näin kun oon lukenut että kuukautisten tulemiseen voi mennä montakin kuukautta?:)
2315
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

vuoto alkaa kun lopettaa pillerit.....kellä mitenkin

Äänestä

Kierto menee vähän sekasin lopettamisen jälkeen. Joillain tulee vuotoa hyvinkin pian ja toisilla menee kuukausia ennen kun menkat tulee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ceciliaa65264 kirjoitti:

Lopetin yasmin merkkiset pillerit vähän alle 2 viikkoa sitten ja kuukautisiin pitäis olla se melkein pari viikkoa niin nyt alkoi ruskea verinen vuoto ja mahaa nipistelee muttei häiritsevästi? kuuluuko pillereiden lopettamisen jälkeen käydä näin kun oon lukenut että kuukautisten tulemiseen voi mennä montakin kuukautta?:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu