Silmä silmästä olisi oikein

näille mielenterveyspotilaille olisi sama kohtelu oikea
rangaistus. Nyrkkiä,paistinpannu,kuristamista jne.
kuin mitä tekivät koiranpennulle.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010122712920287_uu.shtml
179
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos uskoo että ihminen on vain kehittynein eläin tuon voi allkirjoittaa evoluution huipusta, mutta odotat ihmiseltä jotakin muuta jalompaa. Ihminen on langennut syntiin, voi pahoin ja viattomat luontokappaleetkin saavat kärsiä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Oikeudenmukaisuus kirjoitti:

näille mielenterveyspotilaille olisi sama kohtelu oikea
rangaistus. Nyrkkiä,paistinpannu,kuristamista jne.
kuin mitä tekivät koiranpennulle.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2010122712920287_uu.shtml

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu