Olen syönyt mercilon e-pillereitä jo yli vuoden. Lähes aina olen syönyt niitä 2 liuskaa putkeen, eikä ole ollut minkäänlaista vuotoa samalla.
Nyt kun aloitin toisen liuskan perään niin tulee rusehtavaa vuotoa, mistä tämä voisi johtua ja jos se ei ole vakvaa koska se loppuu ? Vuoto ei ole runsasta, vaan yleensä tulee vain silloin kun käyn vessassa ja pyyhin. Sitä on tullut jo 4 päivää.
Nyt kun aloitin toisen liuskan perään niin tulee rusehtavaa vuotoa, mistä tämä voisi johtua ja jos se ei ole vakvaa koska se loppuu ? Vuoto ei ole runsasta, vaan yleensä tulee vain silloin kun käyn vessassa ja pyyhin. Sitä on tullut jo 4 päivää.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Niin, joskus pillereiden hormonit eivät enää elimistölle riitäkään, jolloin tulee tiputtelua. Varsinkin niissä tapauksissa, joissa syö kaksi liuskaa putkeen. Vaikka sinulla ei ole aiemmin ollut, tässä ei ole mitään ihmeellistä...
Ei siis ole vakavaa, mutta se VOI kestää koko toisen liuskan ajan (tai vain hetken aikaa). Toki voit lopettaa toisen liuskan kesken ja antaa tyhjkennysvuodon tulla.
mutta eikai tuo voi johtua , että olisin raskaana?
eiväthän pillerit lupaa 100%:n tehoa. Mutta tuo että esiintyy "tiputteluvuotoa" kun laattoja syödään putkeen, sehän on ihan normaalia
Toivottavasti tämä ei kestä enään montaa päivää !
vaikka koko sen toisen laatan ajan...