Pakkoruotsi vientituotteena!

Kirsi Virtanen: Pakkoruotsista tuottoisa vientituote!
Löytyy kohdasta 0.13.00

http://areena.yle.fi/player/index.php?clip=1574040&language=fi
5216
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

kannatipa valittaa Virtasesta oikeuteen ja JSN:on. Nyt tulee sitten kuittailua joka välissä! Hyvä Kirsi!

Äänestä
  • Kirsi Virtanen 29 12 2010 Yle Radio 1: ”Ja mitä tulee tähän koulujärjestelmään. Koulujärjestelmämannekiiniksi, sitä ryhmää vetämään, partiota vetämään voisi palkata vaikkapa Paavo Lipposen, ja sitten tietenkin kaikki suomenruotsalaiset. He voisivat kierrellä maailmalla esittelemässä ainutlaatuista pakkoruotsijärjestelmäämme, jonka avulla onnistutaan polkemaan kansan enemmistön oikeuksia ja tahtoa. Sitä paitsi niin pääsisimme heistä näppärästi, kun he kiertäisivät maailmalla esittelemässä tätä järjestelmää, jota he henkeen ja vereen puolustavat.”

    :-DDD

    Äänestä

  • old_profile_24681 kirjoitti:

    Kirsi Virtanen 29 12 2010 Yle Radio 1: ”Ja mitä tulee tähän koulujärjestelmään. Koulujärjestelmämannekiiniksi, sitä ryhmää vetämään, partiota vetämään voisi palkata vaikkapa Paavo Lipposen, ja sitten tietenkin kaikki suomenruotsalaiset. He voisivat kierrellä maailmalla esittelemässä ainutlaatuista pakkoruotsijärjestelmäämme, jonka avulla onnistutaan polkemaan kansan enemmistön oikeuksia ja tahtoa. Sitä paitsi niin pääsisimme heistä näppärästi, kun he kiertäisivät maailmalla esittelemässä tätä järjestelmää, jota he henkeen ja vereen puolustavat.”

    :-DDD

    Toi oli kyllä kunnon nusautus.

    Kirsillä on munaa!

    Äänestä

Aina joskus joku ulkomainen sorron alla olevan vähemmistön edustaja tulee käymään ja hänelle esitetään usein Ahneidenmaata esimerkkinä vähemmistön kohtelusta!!!

Ulkomaan vähemmistöedustaja kuuntelee silmät pyöreinä selostusta ja puistelee päätään. Affenoiden etuoikeutettu asema on niin suurta utopiaa, että hän ei usko korviaan. Ja jos uskoo, hän pitää suomalaista pääväestöä poikkeuksellisina hölmöläisinä eikä usko moisen mallin menevän läpi missään muualla.

Svekosurut kehuvat, kuinka hyvin on vähemmistön asiat hoidettu. Niinpä. Hyvin vähemmistön kannalta, mutta huonosti enemmistön kannalta.

Äänestä

ja surujen ero on siinä, että Virtanen suomenkielisenä uskaltaa sanoa asioita, kun taas surut eivät koskaan uskalla sanoa suoraan mitään asiaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Parramatta kirjoitti:

Kirsi Virtanen: Pakkoruotsista tuottoisa vientituote!
Löytyy kohdasta 0.13.00

http://areena.yle.fi/player/index.php?clip=1574040&language=fi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu