Soittakaapas valtakunnalliseen hinauspalveluun prepaidilla, niin katsotaan kauanko puheaikaa riittää. Hjallisko se on tämänkin bisneksen takana?
Minuutin puhelu about 5 euroa.
Minuutin puhelu about 5 euroa.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
ei ole pakko soittaa jos ei halua.
Miksi pitäisi soittaa juuri prepaidilla, kun normaaliliittymällä se soitto ja kaikki muukin on halvempaa?
Miksi pitäisi soittaa millään liittymällä, kun ajaa vaan kunnossaolevalla ja toimivalla autolla eikä tarvitse hinauspalveluja? Autohan on perillepääsyä eikä hinausta varten.
Tuo on vähän sama kuin että alkais päivitellä pikavippien hintoja. Kyllähän rahaa saa tuollakin tavalla palamaan jos välttämättä haluaa. Mutta pakko se ei kenellekään ole.
Selvästi ketjun aloittajalla raha polttelee näpeissä ja siitä pitää heti päästä eroon jos sitä on pikkuisen sattunut joskus saamaan. Vaikka sitten tekemällä asiat mahdollisimman kalliisti.
"Miksi pitäisi soittaa millään liittymällä, kun ajaa vaan kunnossaolevalla ja toimivalla autolla eikä tarvitse hinauspalveluja?"
... rikollisuuden vuoksi. Joku huumehörhö käy kirveen kanssa kadun varressa olevan autosi kimppuun, niin eikö siinä olla jo hätätilanteessa soittamassa hinausta ennen, kuin autosi viedään kaupungin toimesta maksulliselle varikolle?
Jos nyt tarvitsee soittaa rikotusta autostaan hinausfirmalle niin kai sen voi tehdä ihan normaalilla liittymällä eikä millään prepaidilla?
että nämä palvelunumerot maksavat useamman euron per minuutti, soitti millä liittymällä hyvänsä. Prepaidilla pysyy puhelinlaskut paremmin hallinnassa, kun saa välittömästi tietää nämä hullut hinnat.
Onko pakko soittaa Falckille? Omistaja kansainvälinen pörssiyhtiö. sama kun G4S vartiointiliike?