Eli mitähän liikkeitä olis kyynärvarsien kehittämiseen, mieluusti kotikonsteja. Onko toi ranteen kääntely käsipainoilla ainoa? Jos, niin mikähän olis sopiva toistojen määrä ja kuinka suurilla painoilla. Kiitän!
kyynärvarret
minä
2299
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
2x 20 toistoa niin että kämmenet osottaa naamaan, muista päästää ihan sormien päähän tanko eli rullaa mahdollisimman pitkällä ranneliikkeellä, muuten se ei tuota tulosta. Toinen 2x15 kämmenet alaspäin. Ja yksi vielä: pidä tankoa perseen takana kämmenet taaksepäin ja rullaa siitä. Tai paa naru keppiin, joku vastus päähän roikkumaan ja rullaa naru kerälle.
"eli rullaa mahdollisimman pitkällä ranneliikkeellä muuten se ei tuota tulosta"
Se ei ole pakko tehdä niin, että pudottaa sitä lähes sormien varaan..Vaan voi myös ottaa tiukan otteeen siitä ja nostella.
Tehokas liike paikkaan, joka on omasta mielestäni ainakin tärkeä..Tyhmältä näyttää jos pelkkä haukka ja ojentajat isoja.