Möin auton kaksikuukautta romuksi eli joskus marraskuussa. Jouduin purkamaan autokaupan kun en saanut romutustodistusta. 2kk jobbari ajo minun Ajoneuvoveroilla ja vakuutuksella Nyt saan luultavasti tehdä omalle autolleni mitä vain koska laki on uudistunut auton rekisteristä poiston yhteyteen eli auton lopulliseen poistoon on oltava romutustodistus. Olenkohan rikollinen ja velkaa kun en tiedä missä auto oli 2kk ja auto on nyt parkissa "muutaman kirosanan jälkeen". Ajoaika loppu 31.12.2010. Onko kyseessä auton anastus tuomarin tutulta kun paperit autosta oli tekemättä luovari todistukset yms. No Poliisi on sanonut että OMALLE AUTOLLE saa tedä mitä vain. Mistä saan laillisen romutustodistuksen auton runkoa vastaan? ettei sitä myydä toisen kerran Kiihtelysvaarassa väärin. Kuulin että auto olisi ollut menossa niinsanotusti jobbarilta ajokortittoman henkilön ajoon joka oli istunut jo muutenkin autoilusta vankilassa.
Tuomarin vaimon autoJobbaus
kaeronen
2
1354
Vastaukset
- kaeronen
OIKAISU minulla sattu pieni kirjoitusvirhe Kyseessä oli tuomarin vaimon veli joka teki autokaupan.
- xcxcxcxc
Sun pitää toimittaa auto Viralliseen romutuspisteeseen, niin saat todistuksen. Hoitavat muistaakseni sun puolesta kaikki muut paperitkin, eli vakutus ja vero katkeaa.
http://www.salry.fi/romutustodistus.php
Itse vein muutama vuosi sitten konevikaisen auton romutukseen, jottei tule ongelmia. Olisin saanut autosta satasen tai parin, mutta katsoin, että varmempaa on laittaa romutuksen, kuin odottaa seurauksia tai maksaa jonkun muun autoilua.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 881507
Kesän odotuksia hyrynsalmella
Kyllä kesällä hyrynsalmellakin on mahdollisuus osallistua kylän menoon monella tavalla . On kaunislehdon talomuseolla101370- 751146
- 1151109
- 661068
- 74965
- 68895
Anne Kukkohovi ei myykkään pikkuhousujaan
Kyseessä oli vain markkinointitempaus. Anne höynäytti hienosti kaikkia ja Onlyfans-tilinsä tilaajamäärä lähti jyrkkään n255890Voi Rakas siellä
Olet ollut mun ajatuksissa taas koko päivän. Olet ihmeellinen kertakaikkiaan ja arvostan sinua niin paljon❤️Minulla ei o12831- 33803